Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 02:11 Bu haber 2421 kez okundu
 
Atatürk Vefatının 81.Yılında Kelkit'te Anıldı
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü dolayısıyla Kelkit'te anma töreni düzenlendi
KELKİT Haberi
Atatürk Vefatının 81.Yılında Kelkit'te Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıl dönümü dolayısıyla Kelkit’te anma töreni düzenlendi.


 Kaymakamlık bahçesinde bulunan Atatürk büstüne Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın ve Kelkit Belediye Başkan Aziz Nas’ın çelenk sunulmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması bayrakların yarıya indirilmesiyle devam etti.


 Saat 09: 05'te ise siren sesleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla buradaki program son bulurken, saat 10:00 da Kelkit Gazi Anadolu Lisesi kültür salonunda Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlayıp sunduğu Program başlayıp istiklal marşı ve saygı duruşuyla öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine ilişkin çeşitli konuşmalar yapıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan slayt, Sine vizyon gösterisi ve “Atatürk’ün Hayatı” isimli oratoryo gösterisinin ardından  program sona erdi.


Anma Programı’na ilçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, Cumhuriyet Savcısı Muhammet Fatih Özkılıç, Garnizon komutanı üsteğmen Adem Karabiber, AK Parti ilçe Başkanı Sadi Tüysüz,CHP İlçe başkanı Bünyamin Zengin,  İyi Parti ilçe başkanı Necdet İlhan, il genel meclisi başkan vekili Reşat Çalışkan, meclis üyesi Sami Tuncay, Sağlık meslek yüksek okulu müdürü Canan Sancar,  ilçe müftüsü Selim Şahin, daire amirleri, öğrenciler ve askeri erkan katıldı.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Atatürk, Vefatının, 81.Yılında, Kelkit'te, Anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı