Haber Detayı
25 Ağustos 2019 - Pazar 00:56 Bu haber 3021 kez okundu
 
Başkan Nas her geçen gün takdir topluyor
31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur ittifakının kazandığı tek ilçe belediyesi olan Kelkit Belediyesi’nde başkanlığa seçilen Aziz Nas’ın belediyede uyguladığı tasarruf tedbirleri ilçede yaşayan vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.
KELKİT Haberi
Başkan Nas her geçen gün  takdir topluyor

31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur ittifakının kazandığı tek ilçe belediyesi olan Kelkit Belediyesi’nde başkanlığa seçilen Aziz Nas’ın belediyede uyguladığı tasarruf tedbirleri ilçede yaşayan vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

 

Kelkit’e Sılayı rahim için gelen  hemşehrimiz ve ilçede yaşayan çok sayıda vatandaş ile Kelkit üzerine yaptığımız söyleşide Kelkit’in yeni başkanı Aziz Nas’ın hizmetleri ve ilçe halkına karşı davranışlarını sorduk. Değerlendirilen konuları kamuoyuna aktarmayı Objektif yayıncılık adına kendimize görev bildik ve sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Başkanı Nas’ın uyguladığı tasarruf Tedbirlerini ülke genelinde var olan ekonomik sıkıntıdan kaynaklandığı gibi nüfus sayısındaki azalmalarında etkisi vatandaşlar tarafından açıkça bilinmektedir. Şöyle ki 2018 yılına kadar ilçe nüfusu 32 binlerdi, 2019 yılında ise bu rakam 16 binlere düştü, buda demek oluyor ki, Ankara’dan kelkit belediyesine    gönderilen kişi başına düşen  parada azalma var. Önceki yıllarda 1 milyon 600 bin TL civarı idi şimdi ise 800 bin TL civarına düştüğü İlgili kurumların yaptığı resmi açıklamalardan anlaşılmaktadır.

Personel maaşını ödemekte zorluklar yaşayan belediye başkanı Aziz Nas’ın aldığı tasarruf tedbirleri Halkta olumlu memnuniyet yaratırken vatandaşın belediyeye başkanı Nas’a karşı inancının günden güne artığı söylenmektedir.

İlçeye dışarıdan gelen vatandaşların talepleri konusunda hassasiyet gösterdiği vatandaşlarca takdirle karşılanırken, misafirlerin ağırlanması hususunda gerekli titizlik göstermekte  olduğunun altı çizilmektedir. Başkan Nas bir yandan tasarruf tedbirlerini uyguluyor diğer yandan ise

Mesai merhumu gözetmeksizin Sabah akşam temizlik araçlarıyla çarşı ve sokak aralarında çalışmalarını sürdürüp hijyene dikkat ederek  Kelkit sokaklarını çöpten arındırmaktadır. Belediyenin temizlik ve hijyen konusunda masraftan kaçmadığını söyleyen vatandaşlar, önceki dönemlerde belediyeye alınan sayıları 200’ü aşkın İŞKUR elamanınında bu dönemde iŞKUR’ca iptal edildiğini hatırlatarak Başkan Nas’a temizlik konusunda özel teşekkür ederiz diyorlar.

 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Başkan, Nas, her, geçen, gün, , takdir, topluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı