Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 12:49 Bu haber 4534 kez okundu
 
Dikilen Fidanlar Kurutulmasın
Kelkit’in yılanlı mevkiinde bugün fidan dikimi programı düzenlenecek ve yine değişik zamanlarda çeşitli isim ve söylemler adı altında fidan toprakla buluşuyor programları yapılacaktır.
KELKİT Haberi
Dikilen Fidanlar Kurutulmasın

Kelkit’in yılanlı mevkiinde bugün  fidan dikimi programı düzenlenecek ve yine değişik zamanlarda çeşitli isim ve söylemler adı altında fidan toprakla buluşuyor programları yapılacaktır. Oysaki geçtiğimiz yıllarda  İnönü Mahallesi Kilise burnu mevkiinde, Kelkit Kaymakamlığı, Kelkit Belediye Başkanlığı ve Trabzon Orman bölge müdürlüğü ve Gümüşhane  İşletme Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla 2014 yılında 40 dönüm arazi üzerine 10 bin fidan dikimi gerçekleştirilerek güya Soma şehitleri hatıra ormanı oluşturulmuştu.

Kilise burnu mevkiine dikilen fidanlardan eser kalmadı

Düzenlenen Ağaç dikimi törenine  dönemin siyasileri, milletvekilleri, mülki idare amirleri, belediye başkanları, kurum amirleri, Orman Bölge Müdürü, İl Genel Meclisi Başkanı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların kamaralar karşısında adeta orman işçisi gibi ayaklarında çizme sırtlarında yağmurluk, başlarında ise şemsiye, Soma Maden Şehitleri için Hatıra Ormanı' oluşturacağız diyerek ellerinde kürek kazma ile kare kare fotoğraflar, gazetelerin sür manşetlerinde başlık Soma hatıra ormanı oluşturuyoruz diyerek vatandaşa duyuruluyor.

Şehitlerimizin anısına diktiğimiz fidanları gözümüz gibi bakacağız, Soma'da yaşayan  kardeşlerimizle birlikte olduğumuzu göstermek, onların acılarını paylaşmak için bu ormanı oluşturduk. Soma'ya yardım ve desteğimiz elimizden geldiğince devam edecektir" denmişti. Gelingörünki Basına verilen demeç ve çekilen fotoğraflardan başka geriye kalan sadece Soma şehitleri hatıra ormanı tabelası var ormandan ise geriye eser kalmamış.

Yılanlı mevkiine dikilen ağaçların akıbeti kilise burnuna dikilenler gibi olmasın.

Anlık söylemlerin yerini ağaç ve fidan’ların yetiştiği alanlar isteyen vatandaşlar, 11-11- 2019 pazartesi (bugün)  yine ilçemiz Kelkit’in yılanlı mevkiinde fidan dikimi programı olacak ve yine değişik zamanlarda çeşitli isim ve söylemler adı altında fidan dikim programları düzenlenecektir. “Umarız dikilen fidanların akıbetleri kilise burnu mevkiine dikilen Soma şehitleri hatıra ormanı fidanları gibi” olmaz. Dikim yapılan alanların korunması ve gerekli Suyu’nda verilerek korunması şeklinde olur.

Aksi takdirde kamunun kaynakları Soma şehitleri hatıra ormanında olduğu gibi ortada ne fidan, ne ihata, nede ormandan geriye eser kalmaz, ortada tek başına dikilen Soma hatıra ormanı tabelası ve meyhane olarak kullananların attığı pisliklerden oluşan alanlar kalır.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Dikilen, Fidanlar, Kurutulmasın, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı