Haber Detayı
04 Şubat 2018 - Pazar 01:21 Bu haber 3253 kez okundu
 
Doğrusu Kaç yüzü var anlamadık
Bazı insanların zaman zaman dürüst olmadığı anlar olur.
KELKİT Haberi
Doğrusu Kaç yüzü var anlamadık

Bazı insanların zaman zaman dürüst olmadığı anlar olur. Daha açık bir ifadeyle yalancı olma durumu. Bu cümlemi kimse üzerine almayacaktır eminim. Kimse kendisine yalancılığı ve dürüst olmamayı konduramaz doğal olarak. Yalan söylemek bir kişilik zaafıdır. Gün içersinde söylediğiniz yalanlar sizin ne kadar gerçeklerden uzak olduğunuzun bir göstergesidir.

Eşinize arkadaşlarınıza akrabalarınıza çevrenize hatta çalışanlarınıza.. Çoğu zaman kendimiz için yalan söyleriz? Dürüstlük bir insan erdemidir. Ve sonradan kazanılır. Zenginliğini kaybeden, çok şey kaybeder, dostunu kaybeden, daha çok şey kaybeder, cesaretini kaybeden ise, her şeyini kaybeder. İki şey akıl hafifliğini gösterir: Söylenecek yerde susmak, susacak yerde söylemek. Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar kötüdür.  Her bildiğini söyleme, fakat her söylediğini bil. Olgun insan, güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceğini söyleyen insandır. En Kötümüzde o kadar çok iyilik, en iyimizde o kadar çok kötülük var ki, başka insanlarla ilgili laf etmek hiçbirimize düşmez." Ancak gelin görün ki Allah size bir yüz vermiş, siz kendinize bir tane daha yapıyorsunuz.  Adeta Dünya bile ikiyüzlüymüş... Bir tarafı gece bir tarafı gündüz! Dercesine geçmiş klavye başına kaç yüzlü oldukları belli değil, hesaplayamıyorum! İnsan olana iki yüz ne hacet? İnsanın tek yüzlüsü takdir görür, ikiyüzlüsü sadece yüzsüzlük görür!

İki maske takan insanlar bir süre sonra hangisi gerçek anlayamaz. Tıpkı birkaç yıl öncesi eski vekillerimizden birilerinin ismini anarak şimdi olsaydılar bu yol çoktan biterdi. Mevcut vekil Feramuz Üstün memleket için bir kayıptır. Yazan yazısını okuyucularıyla paylaşmış ve bizde üzülerek buna şahit olmuştuk. Aradan Kısa bir süre geçti. 1 Kasım seçimleri gerçekleştirildi. Vekillerimiz değişti. Sayın Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş mazbatalarını alarak ilimizin vekilleri olarak TBMM de göreve başladı.  Yine aynı gazete ve aynı yazı işleri müdürü bu sefer iki vekil bir Feramuz Üstün etmez diyerek yazısını manşetten okurlarına duyurmuştu. Bu kaç surattır böyle? Diye birbirine soran okurlar sora dursun vekil Pektaş söz konusu gazeteye ziyarette bulundu ve ardından çok geçmemişti.  Busefer aynı gazete ve aynı yazı işleri müdürü sür manşetten okurlarına duyuruyor. Sayın vekillerimiz Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş’ı kastederek bu vekiller önceki vakiler Doc.Dr.Kemalettin Aydın  ve Feramuz  Üstün'ü hiç aratmıyor. Bu vekiller adam kayırmıyor. Kayan bölgeye hastane yaptırmıyorlar. ihale takip etmiyorlar . Vs. Vs. Şimdi bakarımsınız yukarda anlatmak istediğimiz gibi iki yüzlü insan tanımına uyuyormu sözkonusu  gazetenin  yazı işleri müdürü ? siz nedersiniz bilmiyorum  dogrusu  muadili  olmak bize yakışmaz ve bizi bozar sayğılarımla.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Doğrusu, Kaç, yüzü, var, anlamadık, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı