Haber Detayı
20 Eylül 2020 - Pazar 01:45 Bu haber 1043 kez okundu
 
Ernek yaylası uçmaya hazırlanıyor
Kelkit'in Söğütlü Beldesinde 1.800 rakıma sahip Ernek Yaylası doğal güzelliğine uygun projeyle ziyaretçilerini büyülemeye hazırlanıyor.
KELKİT Haberi
Ernek yaylası uçmaya hazırlanıyor

Kelkit'in  Söğütlü Beldesinde 1.800 rakıma sahip Ernek Yaylası doğal güzelliğine uygun projeyle ziyaretçilerini büyülemeye hazırlanıyor.

 

İlçe merkezine 27 kilometre uzaklıktaki Ernek Yaylası, ormanları, doğal güzellikleri ve bitki örtüsüyle birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Uzun yıllar doğallığını kaybetmeyen ve içerisinde çeşitli balık türünü barındıran Ernek yaylası gölü ve etrafına yapılacak olan bungalov tarzı evleri ve sosyal tesisleriyle ziyaretçilerine 4 mevsim konaklama imkanı sağlayacak.  İlçe merkezine yakınlığı ve doğayla iç içe olması nedeniyle ilçe sakinleri ve şehir dışından gelen birçok vatandaşın ilgi odağı haline geldi.

 

Yeni proje ve mevcut durum hakkında  bilgi veren Söğütlü Belediye Başkanı Salim Koç,   “Gölümüz 20 bin metre kare alana sahiptir. Gölümüz uzun zamandan beri bozulmadan günümüze kadar gelmiştir. Yaylamız bin 800 rakımdadır ve doğayla iç içedir. Sadece ilçemizden değil, şehir dışından da Ernek yaylasına ve gölümüzü ziyaret etmek için birçok vatandaşımız oluyor. Gölümüzün büyüklüğü, doğayla iç içe olması ve temiz havaya sahip olması nedeniyle insanları cezbediyor.  

Ernek yaylamızı turizme kazandırmak için Gölün çevresine bungalov evler, butik oteller, yürüyüş yolları, uçan balon gibi çalışmalarımız var, proje bittiğinde buranın tercih edilme oranı çok yüksek olacak. Buraya gelen misafirlerimiz gölün konumunu çok beğendiklerini söylüyorlar.  Buranın en büyük avantajı doğal olması, temiz bir havaya sahip olması. Dört mevsim insanlar buraya gelebilir. Ve istediklerinde göldeki balıklardan  tutabilirler ifadesinde bulundu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Ernek, yaylası, uçmaya, hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı