Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 23:33 Bu haber 1906 kez okundu
 
Gü’de yüksek lisans ve doktora müracaatları başladı
Gümüşhane Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans ve Doktora başvuruları başladı.
GÜMÜŞHANE Haberi
 Gü’de yüksek lisans ve doktora müracaatları başladı

Gümüşhane Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans ve Doktora başvuruları başladı.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı için Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü için 27 Yüksek Lisans programına 460 ve 8 Doktora programına da 60 öğrenci kontenjanı için başvurular başladı.

Ayrıca bu yıl açılan İnsan Kaynakları ve Maliye Yüksek Lisans programları ile Enerji Sistemleri Doktora programı ilk öğrencilerini alacak. Online yapılacak başvurular 2 Ağustosa kadar devam edecek. Kazanan adaylar, 9 Ağustos tarihlerinde üniversite Ana sayfasında ilan edilecek. Kazanan adayların programlara kesin kayıt tarihleri ise 19-23 Ağustos olarak belirlendi.

Başvuruda bulunacak adaylara başarı dileklerinde bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Günümüzde eğitimin önemi tartışılmaz. Artık sadece lisans mezunu olmak yetmiyor. Akademik bir alanda kariyer yapmak ve bağımsız araştırma yapma, bilimsel olayları geniş ve derin bir bakış açısı ile irdeleyerek yorum yapma kabiliyeti kazanmak için Yüksek Lisans ve Doktora programlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Üniversitemiz her geçen gün gelişerek adından sıkça söz ettirmektedir.  Lisans eğitiminin yanı sıra fakülte mezunlarının alanlarında uzmanlaşmalarını sağlamak amacıyla Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerimizde yüksek lisans ve doktora programlarına başvurularımız aktiftir. 9 Ağustos tarihinde üniversitemiz ana sayfasından kazanan adaylar ilan edilecektir. Programlara başvuru yapacak adaylarımıza şimdiden başarılar diliyor, üniversitemize hoş geldiniz dileklerinde bulunuyorum”

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: , Gü’de, yüksek, lisans, ve, doktora, müracaatları, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı