Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 23:33 Bu haber 6978 kez okundu
 
Gümüşhaneli Cumhuriyet Savcısına Silahlı Saldırı
Antalya’nın Korkuteli İlçesinde Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Torul Demirkapı Köyünden 26 yaşındaki A.Kadir Küçüköner, tartıştığı polis memuru Turgut Avcı tarafından makamında tabancayla vuruldu.
TORUL Haberi
Gümüşhaneli Cumhuriyet Savcısına Silahlı Saldırı

Antalya’nın Korkuteli İlçesinde Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Torul Demirkapı Köyünden 26 yaşındaki A.Kadir Küçüköner, tartıştığı polis memuru Turgut Avcı tarafından makamında tabancayla vuruldu. Vücuduna 3 kurşun isabet eden Küçüköner, ambulans helikopterle Antalya’ya götürülerek tedavi altına alındı. Küçüköner’in ameliyat edildiği ve sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Polis memuru Avcı ise gözaltına alındı.

Korkuteli Adliyesi’nde görevli Cumhuriyet Savcısı A.Kadir Küçüköner, dün saat 15.00 sıralarında, adliyede katip olan Şerife Avcı’nın izin talebine yıllık iznini kullandığı gerekçesiyle olumsuz yanıt verdi. Katip Avcı’nın haber vermesi üzerine adliyeye polis eşi Turgut Avcı geldi. Eşinin izni konusunda tartışan polis memuru Avcı, Savcı Küçüköner’e tabancayla 5- 6 kez ateş etti. Kol, bacak ve göğüs bölgesine 3 kurşun isabet eden Savcı Küçüköner, ağır yaralandı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine sağlık ekibi sevk edildi. İlk müdahalesi Korkuteli’ndeki özel hastanede yapılan Savcı A.Kadir Küçüköner, çağrılan ambulans helikopterle Antalya’ya sevk edildi. Durumu ağır olan Savcı Küçüköner, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedaviye alındı. Polis memuru Turgut Avcı ise meslektaşları tarafından gözaltına alınarak ilçe emniyet müdürlüğüne götürüldü.

‘Savcı İzin Talebini Uygun Görmüyor’

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, savcı Kadir Küçüköner’i vuran kişinin polis memuru olduğunu belirterek, “Eşi de adliyemizde katip. Katibe Hanım’ın bir izin talebi oluyor, savcı bey bunu uygun görmüyor. Bunun üzerine polis olan eşi devreye giriyor ve savcı beye 5-6 el ateş ediyor. İlk tespitlerde 3 kurşunun savcımıza isabet ettiğini öğrendik. Şu an kendisine Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde müdahale ediliyor” dedi.

Başkan Gökce: Üzücü Bir Olay

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, “Bir terör olayı değil. Eşi adliyede çalışan bir polis memuru. Eşinden dolayı savcı beyle bir sorun yaşamışlar, eşinin rapor, izin konusunda bir konu olmuş. Savcı bey ağır yaralı. Antalya’ya götürüldü ambulans helikopterle. Adliye binası içinde olmuş. Üzücü bir olay. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşur” dedi.

Savcının Vurulduktan Sonra İlk Sözü: Annem Bu Olayı Duymasın

Korkuteli Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner’in makamında uğradığı silahlı saldırının görgü tanığı Mehmet Çetinkaya olay anını anlattı. Çetinkaya, savcının yaralandıktan hemen sonraki ilk sözünün “Annem duymasın” dediğini söyledi. Olay anında bir işi için Adliye’de bulunduğunu ve biranda savcının odasından silah sesi gelmeye başladığını söyleyen Çetinkaya “Silah sesinin gelmesiyle birlikte içeriye daldım. Polisin üstüne çıkarak silahını aldım. Yaralı olan Savcı Kadir Küçüköner’e tampon yaparak yardım istedim. Polisi etkisiz hale getirdikten sonra güvenlik güçlerine teslim ettik. Savcı Kadir Küçüköner, bizlere “Bu olaydan annemin haberi olmasın” dedi.

“Ameliyat başarılı geçti”

Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçükören’in son durumu hakkında açıklama yapan Prof. Dr. Abdullah Erdoğan, “Ameliyat başarılı geçti, kanamasını durdurduk. Sağ akciğerdeki yaralanma ameliyat gerektiren kanamalı bir yaralanmaydı. Ameliyat ederek sağ akciğerdeki kanamayı ve yaralanmayı durdurduk. Sol akciğerde bir direnme var. Şuanda ameliyattan yeni çıktı. Hayati tehlikesi için herhangi bir şey söylemek için henüz erken. Uyanıp kendine geldikten sonra bir şey söyleyebiliriz ama ameliyat başarılı ve güzel geçti” diye konuştu

.“Hayati Tehlikesi Azaldı”

Kaç kurşun isabet ettiği sorusunu üzerine ise, “Acil ameliyata aldığımız için kurşun sayısında net bir şey söylememiz mümkün değil” cevabı veren Erdoğan, Küçüköner’in hayati tehlikesi hakkında 3-4 saat sonra kendisine gelip solunum cihazından ayrılınca net bir şey söyleyebileceklerini ifade etti. Küçüköner’in hayati tehlikesinin devam ettiğini belirten Erdoğan, “Hayati tehlikenin azaldığını ama geçmediğini söyleyebiliriz. Kanaması aktifti. Korkuteli’nde çekilen bir filmi vardı orada az olan kanama burada yeni filminde çok arttığı görüldüğü için biz acil ameliyata aldık. O kanamayı kontrol altına aldık, iyileşmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

POLİSİN VURDUĞU SAVCI AMELİYATA ALINDI KOL, BACAK VE GÖĞSÜNDEN VURULAN SAVCININ DURUMUNUN AĞIR OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

POLİSİN VURDUĞU SAVCI AMELİYATA ALINDI KOL, BACAK VE GÖĞSÜNDEN VURULAN SAVCININ DURUMUNUN AĞIR OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

POLİSİN VURDUĞU SAVCI AMELİYATA ALINDI KOL, BACAK VE GÖĞSÜNDEN VURULAN SAVCININ DURUMUNUN AĞIR OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

POLİSİN VURDUĞU SAVCI AMELİYATA ALINDI KOL, BACAK VE GÖĞSÜNDEN VURULAN SAVCININ DURUMUNUN AĞIR OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

SALDIRIYA UĞRAYAN SAVCININ AMELİYATINI GERÇEKLEŞTİREN DOKTORDAN İLK AÇIKLAMA PROF. DR. ABDULLAH ERDOĞAN: “HAYATİ TEHLİKENİN AZALDIĞINI AMA GEÇMEDİĞİNİ SÖYLEYEBİLİRİZ” “UYANIP KENDİNE GELDİKTEN SONRA BİR ŞEY SÖYLEYEBİLİRİZ AMA AMELİYAT BAŞARILI VE GÜZEL GEÇTİ”

KYNK:Gümüşkoza

Kaynak: Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: Gümüşhaneli, Cumhuriyet, Savcısına, Silahlı, Saldırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı