Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 09:31 Bu haber 849 kez okundu
 
İHH İnsani Yardım Derneği ihtiyaç Sahiplerine umut oldu.
Gümüşhane İHH İnsani Yardım Derneği 2020 Kurban çalışmaları kapsamında İhtiyaç Sahiplerine umut oldu.
GÜMÜŞHANE Haberi
İHH İnsani Yardım Derneği ihtiyaç Sahiplerine umut oldu.

Gümüşhane İHH İnsani Yardım Derneği 2020 Kurban çalışmaları kapsamında İhtiyaç Sahiplerine umut oldu.

Gümüşhane İHH İnsani Yardım Derneği 2020 Kurban çalışmaları kapsamında bu yılda ihtiyaç sahiplerine umut oldu. Vekâleten alınan kurbanlar dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Gümüşhaneli ihtiyaç sahiplerini yine unutmayan Gümüşhane İHH, bu yıl 200 aileye toplamda 600 kg kurban eti dağıttı ve dağıtımlar devam etmektedir. İHH dünyanın farklı ülkelerindeki yetimlere bayramlık desteği verirken, Gümüşhane'deki yetim ailelerine, ihtiyaç sahibi yerli ve mülteci ailelere de yardım yaptı.

Gümüşhane İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Adem Varan; ‘bizim vesilemiz ile kurban ibadetlerini gerçekleştiren, bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmamıza vesile olan bağışçı ve gönüllülere teşekkür ederim. Şehrimizde 230 adet bayramlık kıyafet yardımı yapılmış oldu. Ayrıca Kurban eti yardımında da vekâleten bağış miktarının 200 hisse’ olduğunu söyledi.

Bu yıl İHH İnsani Yardım Vakfı 82 bin 411 hisse kurbanı, Türkiye ve 52 ülkede yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı. İHH ayrıca 184 bin yetime bayramlık hediye etti. Yardımlardan toplamda 4 milyon 136 bin 332 kişi istifade etti.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: İHH, İnsani, Yardım, Derneği, ihtiyaç, Sahiplerine, umut, oldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı