Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 15:58 Bu haber 3332 kez okundu
 
İtfaiye Amiri Demir Görevini Yapmak Yerine Gazeteleri Yalanladı
Geçtiğimiz günlerde Gümüşhane’nin İnönü Mahallesinde faaliyet göstermekte olan bir fırında çıkan yangın kısa süreliğine paniğe neden olmuştu.
GÜMÜŞHANE Haberi
 İtfaiye Amiri Demir Görevini Yapmak Yerine Gazeteleri Yalanladı

Geçtiğimiz günlerde Gümüşhane’nin İnönü Mahallesinde faaliyet göstermekte olan bir fırında çıkan yangın kısa süreliğine paniğe neden olmuştu.

Fırın çalışanları tarafından biten piknik tüpü değiştirilirken sızan gazdan meydana gelen yangının gazeteler aracılığıyla okurlarına duyurularak şöyle verilmişti;
Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etmek istemiş ancak ellerinde getirdikleri yangın söndürme tüplerinin yangına müdahale sırasında tüplerin çalışmaması üzerine yangını söndürme girişimi ilk etapta başarısız olmuş sonrasında ise yangın kontrol altına alınmıştı. Habere konu olan yangın olayında, yangın söndürme tüplerinin çalışmaması üzerine tüplerin boş olabileceği iddia edilerek haber kamuoyuyla paylaşılmıştı.


 Hem Yalanladı, Hem İtiraf Etti
Yangın haberinin çıkmasının ardından Gümüşhane İtfaiye Müdürü Mustafa Demir, kendi sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Edindiğimiz bilgiler üzerinden yazılan haberi yalanlamaya çalışan Gümüşhane Belediyesi itfaiye Müdürü Mustafa Demir, yangın söndürme tüplerinin boş olmadığını fakat tüplerin başındaki tabancanın bozuk olması sonucu çalışmadığını itiraf edip skandal bir açıklamaya imza attı. Yapmış olduğu bu açıklamasında haberini konu edindiği çalışmayan yangın söndürme tüpleriyle ilgili gazetelerin haklılığını ortaya koyan itfaiye müdürü Mustafa Demir.” Yangın tüplerinin boş olmadığını, başındaki tabancanın çalışmamasından kaynaklandığını “söyledi. Yani sonuç olarak yangına giden itfaiyeciler yanlarındaki 3 tüpün 2sinin çalışmadığını kendi de itiraf eden sosyal medya hesabından yayınladı.


Sokak Diliyle Konuşarak Laf Etti
Edinilen bilgi üzerinden yapılmış olan haberin ardından, bilgilendirme amaçlı olarak olayın nasıl veya neden kaynaklandığına yönelik daha sağlıklı bir şekilde açıklama yaparak sorumlu olduğu Gümüşhane halkını bilgilendirme nezaketinde bulunmayan İtfaiye Müdürü Mustafa Demir sokak dilini kullanarak gazetelere hakaret etme cihetinde bulundu. İtfaiye Müdürü Demir gazete ismi vererek “doğru haber yapmazsan böyle patlarsın” gibi sözlerle bulunduğu konumun ağırlığını taşımayarak, bir müdürün ağzına yakışmayacak şekilde kelimeler kullandı. Bir şehir ya da bir yerleşim yerinde, Halkın can ve mal güvenliğinin teminatı olan itfaiye gibi önemli bir kuruluşun başında bulunan kişinin böyle bir üslup kullanarak toplum önünde kendini bu şekilde teşhir etmesi manidar karşılanmıştır.

Oysaki söz konusu yangının videoları mevcut istendiğinde paylaşılacak durumdadır. Görevini zafiyet gösteren böylesi bir itfaiye müdürünün Gümüşhane halkına nasıl faydalı olacaktır kararını Gümüşhane halkı ve Belediye başkanımız Sayın Ercan Çimen versin. Bu konuda Belediye Başkanı Sayın Çimen nasıl bir tutum sergileyecektir doğrusu merak konusu oldu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: , İtfaiye, Amiri, Demir, Görevini, Yapmak, Yerine, Gazeteleri, Yalanladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı