Haber Detayı
21 Temmuz 2019 - Pazar 13:23 Bu haber 3224 kez okundu
 
Kelkit'te Bir İlke İmza Atıldı
Kelkit Belediyesi Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu ile ortaklaşa kültür, sanat ve satış etkinliği düzenledi.
KELKİT Haberi
Kelkit'te Bir İlke İmza Atıldı

Kelkit Belediyesi Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu ile ortaklaşa kültür, sanat ve satış etkinliği düzenledi.

Kelkit Egemenlik meydanında gerçekleştirilen program, Kelkit Belediyesi, Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu ile ortaklaşa düzenledikleri kültür, sanat ve satış etkinliği 19.07.2019 Cuma günü ilçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın, belediye başkanı Aziz Nas ve Ticaret odası başkanı Mustafa Servet Daltaban’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından gerçekleştirildi.

Programın açılış kurdelesini Kelkit İlçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, AK Parti İlçe Başkanı Sadi Tüysüz, MHP İlçe Başkanı Özkan Keskin belediye başkan Yardımcısı Seyit Tok, Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Servet Daltaban, Kelkit Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Canan Sancar Özkök, Kelkit ziraat odası başkanı Necdet Ertunç, il Genel Meclis üyesi Sami Tuncay, Belediye Meclis üyeleri, Daire amirleri ve Vatandaşların katılımları ile birlikte kurdelesi kesilen etkinlik folklor gösterisiyle devam etti.

Stantları gezen kaymakam Aydın ve beraberindeki heyet, Yusuf ismindeki polis memurunun el emeği göz nuru ile yaptığı kuranı kerim motifli duvar panolarına hayran kaldılar. Fabrikası Kelkit’te bulunan Pestil, Köme Stantlarına hayli ilgi gösterirken döner bıçağı ile pestil döneri kestiler. Kelkit belediyesinin tanıtım standında eline kepçe alıp Kelkit’e özgü Etli Kuru fasulye’den alandaki halka ikram edildi. Yine ilçemizin Gururu konumundaki  yeni coğrafi işaret alan Kelkit Zilli Kilimi tanıtım ve satış standı  ile  programı renklendirdi. 2 Gün devam eden etkinlik Pazar (Dün) günü akşamı saat 20 de Erdal Erzincan’ın ilçe kapalı spor salonunda verdiği konserle son buldu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit'te, Bir, İlke, İmza, Atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı