Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 13:40 Bu haber 1230 kez okundu
 
Kelkit'te Hacılar Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı
Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu ile Kelkit’ten kutsal topraklara gidecek hacı adayları, Kelkit Küçük Camii önünden dualarla uğurlandı.
KELKİT Haberi
Kelkit'te Hacılar Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı  Organizasyonu ile Kelkit’ten  kutsal topraklara gidecek  hacı  adayları, Kelkit  Küçük Camii önünden dualarla uğurlandı.

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonu ile hacca gidecek olan  hacı adayları  için Kelkit İlçe Müftülüğü tarafından uğurlama töreni düzenlendi. Düzenlenen törene,  Belediye Başkanı Aziz Nas,İlçe Başkanı Sadi Tüysüz Kelkit İlçe Müftüsü Selim Şahin ve çok sayıda hacı yakınları katıldı. Hac görevini yerine getirecek olan hacı adayları, okunan   dua ve ilahiler eşliğinde sevdikleriyle vedalaştılar.


 

 Kendisininde Hac İbadetini ifa etmek için Kutsal topraklara gideceğini söyleyen Müftü Şahin “Uzun zamandır beklediğiniz hacı olma şerefine inşallah erişeceksiniz,  Kazasız belasız, sağlıklı sıhhatli bir şekilde hacı olarak yurda dönmemenizi Cenab-ı Allah sizlere  ve bizlere nasip etsin. Oralarda yapacağımız dualarda memleketimizin birlik ve beraberliği için de dua edeeğiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kelkit'te, Hacılar, Dualarla, Kutsal, Topraklara, Uğurlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı