Haber Detayı
29 Ağustos 2020 - Cumartesi 21:16 Bu haber 2784 kez okundu
 
Kentsel Dönüşüm İçin Bakanlık Yetkisi Kelkit Belediyesinde.
Kelkit Küçükcami Mahallesindeki kentsel dönüşüm yetkisi Kelkit Belediyesine devredildi.
KELKİT Haberi
Kentsel Dönüşüm İçin Bakanlık Yetkisi Kelkit Belediyesinde.

Kelkit Küçükcami Mahallesindeki kentsel  dönüşüm yetkisi Kelkit Belediyesine devredildi.

Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş ve  Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ederek konuyu istişareleri neticesinde Kelkit’e müjdeli haberle dönmüştü.

 Kelkit’in, Küçükcami ve Bahçelievler mahalle sınırları içerisinde bulunan bazı alanların, Bakanlar Kurulunun 12 Ekim 2013 Tarih ve 28793 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak riskli alan ilan edilmesinin ardından başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarında milletvekilimiz Cihan Pektaş ve Osman Akgül'ün girişimleri neticesinde Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas son Ankara ziyaretinde kentsel dönüşümle ilgili  tüm yetkileri Kelkit Belediye Başkanlığına devredilerek çalışma startı verilmiş oldu.

Başkan Nas, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “biz göreve talip olduğumuzda halkımıza Küçükcami mahallesini kentsel dönüşümle tanıştıracağımızın sözünü vermiştik ve bu doğrultuda yaptığımız çalışmalar sonucunda Küçükcami mahallesini kentsel dönüşümle tanıştırmanın mutluluğunu hamt olsun yaşıyoruz ifadesini kullandı. 

7 hektarlık alan üzerinde yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindiğini vurgulayan Başkan Nas,söz konusu alanda yapılacak olan çalışmaların hızlanması için  Çevre ve Şehircilik Bakanılığında olan yetkiler Başkan Nas'ın girişimleriyle Kelkit Belediyesine devri gerçekleştirilmiştir.

Başkan Nas, söz konusu  küçükcami mahallemizin satış, takas, projelendirme, değer ve diğer tüm yetkiler Kelkit belediyesine devredilmiştir, projenin hayata geçirilmesinin hızlanması konusunda hemşerilerimizin bize yardımcı olmalarını bekliyoruz,dedi.

Yeni projelerin hayata geçirilmesi için son yetki birlikte Kelkit'in görüntüsü görülmeye değecektir" bu konuda destek ve yardımlarını esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum'a, Gümüşhane Milletvekillerimiz Hacı Osman Akgül’e ve Cihan Pektaş’a teşekkür ederiz dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Alim FİDAN
Etiketler: Kentsel, Dönüşüm, İçin, Bakanlık, Yetkisi, Kelkit, Belediyesinde.,
Yorumlar
Haber Yazılımı