Haber Detayı
01 Eylül 2019 - Pazar 02:29 Bu haber 1601 kez okundu
 
Köprü Yapımında Sona Gelindi
Yunus Emre Mahallesi ile İnönü Mahallesini birbirine bağlayacak olan köprü gün sayıyor.
KELKİT Haberi
Köprü Yapımında Sona Gelindi

Yıllardır konuşulan ancak bir türlü yapımı gerçekleşmeyen kilise burnu ile yeni sanayi sitesi arasındaki dere üzerine yapılacak köprünün her iki ayağının yapımı hızlandı.

 

Kelkit belediye başkanı Aziz Nas, ilçe halkının köprü ısrarını Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş’a aktarması sonrası Vekil Pektaş’ın girişimleri ve özel gayreti neticesinde köprü’nün temelleri atılarak yapımına geçtiğimiz günlerde başlanmıştı.

 

Her iki ayağının temelleri atılan köprü hakkında bilgi veren Kelkit belediye başkanı Aziz Nas köprü’nün maliyeti yaklaşık 2 milyon TL boyu 32 genişliği ise 10 metre olacak şekilde tasarlanarak inşasına başlandı.

Bölgede oturan Sanayi esnafımızın işlerine gidip gelirken ilçe trafiğine girme mecburiyeti olmayacak, bunun dışında Sadak köyümüz tarafındaki köylerimiz, İnönü mahallemiz, büyük cami ve küçük cami mahallelerinde ikamet eden hemşehrilerimiz, sanayide işleri olduğunda veya Köse tarafına gitmek istediklerinde bu köprüyü kullanacaklar. İnönü ve Yunus Emre mahallelerini birbirine bağlayan alternatif bir köprü olacak.

Sayın Vekilimiz Cihan Pektaş beyin konuya hassasiyeti neticesinde gerekli ödenek çıkarılarak köprü yapım işine ivedilikle başlandı. Milletvekilimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Köprünün yapımı kısa sürede  tamamlanarak hizmete açılacaktır dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Köprü, Yapımında, Sona, Gelindi,
Yorumlar
Haber Yazılımı