Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 23:46 Bu haber 5475 kez okundu
 
Köse Eski Kaymakamı Erzincan Valisi Oldu
Erzincan Valiliği'ne Köse eski Kaymakamı Mehmet Makas Vali olarak atandı. Mehmet Makas 2007-2011 yılları arasında Erzincan'ın Refahiye ilçesinde Kaymakam olarak görev yapmış ve bölgeyi iyi tanıyan bir bürokrat olduğu söylenmektedir.
KÖSE Haberi
Köse Eski Kaymakamı Erzincan Valisi Oldu

Erzincan Valiliği'ne Köse eski Kaymakamı Mehmet Makas Vali olarak atandı. Mehmet Makas 2007-2011 yılları arasında Erzincan’ın Refahiye ilçesinde Kaymakam olarak görev yapmış ve bölgeyi iyi tanıyan bir bürokrat olduğu söylenmektedir.


İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı Valiler kararnamesi ile Erzincan Valiliğine atanan Mehmet Makas İstanbul Zeytinburnu Kaymakamı olarak görev yapmaktaydı.

 

Vali Mehmet Makas Kimdir


Erzincan Valisi Mehmet Makas, 1975 yılında Karabük ili Safranbolu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Safranbolu'da tamamladı. Yükseköğrenimini 1993-1997 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Daha sonra yedek subay olarak vatani görevini tamamladı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünde Yüksek Lisansını yaptı.
 
2000 yılında Kastamonu'da Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Sırasıyla Afyon-Hocalar, Sinop-Saraydüzü Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Daha sonra bilgi ve deneyimini arttırmak üzere altı ay süre ile İngiltere' de Londra Middlesex Üniversitesi'nde eğitim gördü. Yurda döndüğünde Milli Güvenlik Akademisi Kamu Diplomasisi kursu aldı.

 

Kaymakamlık kursunu da başarıyla tamamlayarak sırasıyla Sivas ili İmranlı ilçesi Kaymakamı, Gümüşhane ili Köse ilçesi Kaymakamı, Erzurum ili Tortum ilçesi Kaymakamı, Erzincan ili Refahiye ilçesi Kaymakamı, İzmir ili Bayındır ilçesi Kaymakamı, Bursa ili Gürsu ilçesi Kaymakamı ve İstanbul ili Zeytinburnu ilçesi Kaymakamı olarak görev yaptı. 09.06.2020 tarihli ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Erzincan Valisi olarak atanarak, 18.06.2020 tarihinde görevine başladı. 

 

Vali Mehmet Makas, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Köse, Eski, Kaymakamı, Erzincan, Valisi, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı