Haber Detayı
07 Nisan 2017 - Cuma 00:13 Bu haber 6045 kez okundu
 
Kürtün Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin yıllık Olağan Genel Kurulu yapıldı.
Kürtün Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin yıllık Olağan Genel Kurulu yapıldı.
KÜRTÜN Haberi
Kürtün Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin yıllık Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Kürtün Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin yıllık Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Kürtün Mahmut Oltan Sungurlu Tesisleri salonunda gerçekleştirilen kongreye Kürtün Kaymakamı Mehmet Durgut,  Kürtün Belediye  Başkanı Ahmet Kanat, Ticaret İl Müdürü Mürsel Yaşar, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Bölge Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Başkan Yardımcısı Murat Gümrükçü, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı  İsmail Akçay,  Kooperatif  Başkanı Erkan Temiz ve kooperatif üyeleri katıldı.

Kooperatif üyelerinin talep ve önerilerinin masaya yatırıldığı toplantıda taleplerin en başında ise Kürtün ilçesine Halkbankası şubesinin açılması yer aldı.

Genel Kurulda konuşan GTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, Kooperatif’in yeni kurulmasına rağmen çok güzel çalışmalara imza attığını bu güzel çalışmaların artarak devam edeceğine inancının tam olduğunu söyledi. Kürtün esnafının ve ticaret erbabının talep ve isteklerini her zaman önemsediklerini belirten Başkan Akçay, “Bu zor coğrafya’da kısıtlı imkanlar içerisinde esnaflık değerlerine bağı kalarak vatandaşlara hizmet sunmak gerçekten çok önemli bir meziyet. Onun için sizler hizmetin en iyisini ve en güzelini hak ediyorsunuz. Kürtün’de önemli bir ticari potansiyel var. Talep ettiğiniz üzere inşallah Halk bankamızın Kürtün şubesinin açılması için de bizlerde üzerimize düşen desteği vermeye hazırız” dedi.

15 YILLIK KİRASINI VERMEYİ TAAHHÜT EDİYORUM

Genel Kurulda konuşan Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat ise Kürtün esnafının banka işlemleri için Torul ve Gümüşhane’deki şubeleri kullandığını belirterek, “Kürtün Belediye Başkanı olarak hepinizin huzurunda sizlere bir söz veriyorum. Eğer Halk Bankası Kürtüne şube açarsa Banka şubesinin 15 yıl boyunca kira masrafını ben kendim karşılayacağım. Artık Kürtünlü esnafımızda vatandaşımızda banka işlemleri yapmak için başka ilçeye veya şehir merkezine gitme zahmetinden kurutulmalıdır” diye konuştu.

KÜRTÜNÜN POTANSİYELİ VAR

Kürtün Kaymakamı Mehmet Durgut ise Kürtünde kamuda çalışan personel sayısının 400’e yakın olduğunu esnafın ve halkında taleplerini göz önüne alındığında Kürtün’e artık Halkbank şubesinin açılması gerektiğini, yapılan girişimler ve bu güzel taahhüt neticesinde de yetkililerin bu talebi yerine getireceğini düşündüğünü söyledi.

Genel Kurul Toplantısı  dilek ve temennilerin sunulması  ile son buldu .

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kürtün, Esnaf, ve, Sanatkarlar, Kredi, Kefalet, Kooperatifi’nin, yıllık, Olağan, Genel, Kurulu, yapıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı