Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 18:12 Bu haber 1054 kez okundu
 
Maske ve Sosyal Mesafe Denetlemesi Yapıldı
Ülkemizde 81 vilayetimizin tamamında eş zamanlı olarak coronavirüsle mücadele kapsamında denetlemeler yapıldı.Bu denetmeler kapsamında ilçemizde de Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas ve beraberindeki heyetle birlikte maske ve sosyal mesafe kontolleri yapıldı.
KELKİT Haberi
Maske ve Sosyal Mesafe Denetlemesi Yapıldı

Ülkemizde 81 vilayetimizin tamamında eş zamanlı olarak coronavirüsle mücadele kapsamında denetlemeler yapıldı.Bu denetmeler kapsamında ilçemizde de Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas,Kelkit Belediye Başkan yardımcısı Seyit Tok,Kelkit İlçe Emniyet Müdürü Tayfun Yıldırım ve beraberindeki heyetle birlikte maske ve sosyal mesafe kontolleri yapıldı.Yapılan bu denetlemeler ile ilgili olarak Kelkit Belediye başkanı Aziz Nas sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu.

“İçişleri Bakanımızın talimatıyla ülkemiz genelinde olduğu gibi bugün İlçemizde de yoğun bir denetimi gerçekleştiriyoruz. "Sağlık için hepimiz için"sloganıyla başlatılan denetimde Kaymakamımız Sn Aziz Onur Aydın ile birlikte kapsamlı bir denetim gerçekleştiriyoruz.
Vatandaşlarımızın Sosyal hayat içerisinde günlük kullandığı ve ihtiyacına cevap verdiği tüm sektörlerde yoğun denetim gerçekleştiriliyor. Bu denetimden amacımız farkındalık oluşturmak, vatandaşımızı uyarmak, başta Cumhurbaşkanımızın uyarılarıyla maske, mesafe ve dezenfekte diye tabir ettiğimiz 3 kuralın yanında, Bilim Kurulu ve İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda tedbirlerin yerine getirilip getirilmediği hususunda hep birlikte sahadayız. 

Burada tabiki ülkemizin geçirmiş olduğu bu kritik süreç içerisinde çalışmada temel amacımız vatandaşımızda farkındalık oluşturup onların dikkatini çekmek. Maskeyi usulüne uygun takıp, özellikle sosyal mesafeye dikkat edildiğinde yüzde 95’in üzerinde kendimizi korumuş oluyoruz. 
Temizlik noktası bizim inancımızda, kültürümüzde, her zaman hassasiyetle üzerinde durduğumuz konu. Özellikle maske ve mesafe noktasında vatandaşımızı çok daha üst düzey duyarlı olmaya davet ediyoruz.İnşallah Kelkit’te ve Türkiye’de bugün başlatılan büyük farkındalık aktivitesi, bu salgının daha fazla yayılmasının önünü geçer, bu salgını eskiden olduğu gibi kontrollü noktaya getiririz.” dedi

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: İbrahim KAYA
Etiketler: Maske, ve, Sosyal, Mesafe, Denetlemesi, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı