Haber Detayı
22 Eylül 2019 - Pazar 18:31 Bu haber 4620 kez okundu
 
RESMİ İLAN
TC.KELKİT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/97 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
RESMİ İLAN Haberi
RESMİ İLAN

TC.KELKİT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/97 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği. kıymeti, adedi.önemli özellikleri
1 NO’LU TAŞlNMAZlN
ÖzelIikleri : Gümüşhane İl,Kelkit İlçe,250 ada 24 Parsel,ÖBEKTAŞ/FATİH  Mahalle/Köy, karsurah mevkii , Gümüşhane İl,Kelkit İlçesi ,Öbektaş beldesi Fatih mahallesi 250 ada 24 parsel taşınmazın toprak yapısı tınlı kumlu ve bitkisel üretime uygundur.Taşınmaz yapımı tamamlanan hidrantlara 400 m mesafe uzaklıkta olup sulanabilir tarım arazisi niteliği taşımaktadır. taşınmazın değeri 52246,38 TL’dir.
Adresi                        : Kelkit İlçesi Öbektaş beldesi Fatih Mah.
Yüzölçümü                : 8.707,73 m2
Arsa Payı                  : 1/1
İmar Durumu             : Yok
Kıymeti                       : 52.246,38 TL
KDV Oranı                 : 18
Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.
l. Satış Günü              :25/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü             :22/11 /2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri                   : KELKİT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden,
artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacaklan toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20’si oranında pey akçesi veya
bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını
özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan  hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle  ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri
verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/97 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüzebaşvurmaları İlan Olunur Basım 63

 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: RESMİ, İLAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı