Haber Detayı
30 Haziran 2019 - Pazar 23:47 Bu haber 4533 kez okundu
 
Şiran Küçük Sanayi Sitesi’nin temelleri Atıldı
Şiran'da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ihale edilen Şiran Küçük Sanayi Sitesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.
ŞİRAN Haberi
Şiran Küçük Sanayi Sitesi’nin temelleri Atıldı

Şiran'da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ihale edilen Şiran Küçük Sanayi Sitesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Kaymakamımız Osman Oğuz EKŞİ Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ihale edilen Şiran Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi temel atma törenine katıldı.

Kelkit yolu üzerine yapılacak olan sanayi sitesinin temel atma törenine İlçe Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, İlçe Belediye Başkanı Mutlu Özel, İl Genel Meclisi üyeleri Kadir Yıldız ve Mehmet Kürşad Karabıçak, Kelkit Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Servet Daltaban, ilçe protokolü ve vatandaşlar eşlik etti.

Saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ve konuşmaların ardından sanayi sitesi temel atma töreni butona basılarak temele ilk harcın konulması ile sona erdi.

Törende konuşan Belediye Başkanı Mutlu Özel, modern bir sanayi sitesinin ilçeye kavuşturulmasının ekonomik katma değerin artışında büyük rol oynayacağını belirterek, “İlçemizin içinde bulunan ve dağınık şekildeki işyerlerinin artık bu yatırımın tamamlanması ile site içinde toplanması gerekmektedir. Böylece tüm işyerlerinin bir arada olması daha verimli ve karlılık sağlayacak sonuçlar ortaya çıkaracaktır” dedi.

Şiran Belediyesi olarak imkanlar ölçüsünde sanayi sitesinin alt yapı hizmetlerine destek olacaklarını dile getiren Özel, “Şiran’a değer katma yönünde belediyemiz üstüne ne düşerse yapacaktır. İlerleyen zamanlarda istihdama yönelik hamlelerimiz olacaktır. Bu yatırımın ilçemize kazandırılması da emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şiran, Küçük, Sanayi, Sitesi’nin, temelleri, Atıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı