Haber Detayı
28 Ocak 2018 - Pazar 00:53 Bu haber 2673 kez okundu
 
Vatandaş bu ziyaretin anlamını merak ediyor
Gümüşhane Milletvekilleri beraberinde Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Akif Turan, İl Encümenleri Mustafa Pala, Ahmet Güler ...
KELKİT Haberi
Vatandaş  bu ziyaretin anlamını merak ediyor

Gümüşhane  Milletvekilleri beraberinde Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Akif Turan,  İl Encümenleri Mustafa Pala, Ahmet Güler ve beraberindeki siyasiler ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yücel’i saat 18:30 sularında daireye çağırarak makamında ziyaret etmeleri ve her şeyin güllük gülistanlık gibi gösterilmesi tepkilere sebep oldu.
 
Oysaki ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde işler yolunda gitmiyor ve her gün yeni bir sıkıntı ilçenin gündemine oturuyordu. Örneğin geçen hafta içi internet sitemizden FETÖ'den ihraç edilen öğretmenlerin kursa çağrılmalarına halkın gösterdiği tepkiyi paylaşmış ve yazıyı hazırlayan ve onay makamına sunanların da bu yazıyı incelemeden Kelkit'teki tüm okullara gönderenlerin de haklarında nasıl bir işlem yapılacağını herkesin merakla beklediğini halkımızla paylaşmıştık. Oysaki daha 10 gün önce Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, Kelkit Milli Eğitim Müdürüne hitaben, “Kelkit’te huzuru sağla. İlçe Milli Eğitim Müdürüsün, Milletvekili ile Belediye Başkanı arasında, bir şube müdürünün ataması siyasi krize yol açmamalıydı. Huzuru sağla, sağlamazsan herkesin huzurunda söylüyorum, hesabını senden sorarım. Huzursuzluğa hiç kimse yol açmasın. Herkesi kucakla. Eğitim ve öğretmen camiası olarak siz herkesin eğitimcisisiniz, öğretmenisiniz. Siz herkesin ulaşacağı insanlarsınız. Diyerek sert sözlerle uyarmıştı.
 
Kelkit ilçe halkı bu ziyaretin anlamını merakla soruyor. 1- "Sayın Vali bey’in uyarısına sakın aldırma, biz seninle birlikteyiz,Kelkit'te hiçbir sorun yok" anlamında mı okuyalım? 2- Bu ziyaretin anlamını "Yerel siyasileri tanımıyorum, dediniz. Seni biz destekliyoruz. Bakın, Gece vakti daire açtırıp o siyasileri senin ayağına tıpış tıpış getirdik, gecede olsa" anlamında mı okuyalım? 3- Senin hakkında çok sayıda yazıldı, çizildi, sen onlara aldırma, biz seninle birlikteyiz" diye mi anlayalım? 
 
Halkımız  ilgililerden merakla açıklama beklerken, özellikle Kelkit'te FETÖ'ye karşı mücadele veren birçok vatandaş Sayın Gümüşhane Milletvekillerinden eğitim camiasını ve halkımızı derin üzüntüye boğan bu kursa çağırma ayıbına karşı sorumluların gerekli cezalarla cezalandırılmalarını beklemektedir.
 
Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Vatandaş, , bu, ziyaretin, anlamını, merak, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı