Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 14:57 Bu haber 1323 kez okundu
 
Yaralı Hayvanı Tedavi Ettiler
Şiran’da sokakta yaralı halde bulunan yavru kedi, üniversitemiz Şiran Mustafa Beyaz Meslek Yüksek okulu Veterinerlik Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından tedavi edildi.
GÜMÜŞHANE Haberi
Yaralı Hayvanı Tedavi Ettiler

Şiran’da sokakta yaralı halde bulunan yavru kedi, üniversitemiz Şiran Mustafa Beyaz Meslek Yüksekokulu Veterinerlik Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından tedavi edildi.

Sokakta yaralı halde buldukları kediyi okula getiren öğrenciler, burada yavru kedinin ilk muayenesini yaptılar. Ayağının kırık olduğu anlaşılan yavru kedi, Veterinerlik Bölümü Öğretim Elemanları Öğr. Gör. Deniz Şahin ve Veterinerlik Bölümü öğrencileri tarafından müdahale edilerek alçıya alındı. Bakımı devam eden yavru kedinin, sağlık durumunun iyi olduğu bilgisi verildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, yaşanan bu gelişme karşısında “Veterinerlik Bölümü öğretim elemanlarımızı ve Veterinerlik Bölümü öğrencilerimizi yaralı halde buldukları yavru kediye müdahale edip, tedavi etmeleri ve gösterdikleri duyarlı davranış örneği nedeni ile kutluyorum. Mesleklerinin gereği olmasının yanı sıra insani duygularla da olaya yaklaşmaları ve bakımını üstlenmeleri, bizler için çok sevindirici, güzel bir haber oldu” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Yaralı, Hayvanı, Tedavi, Ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı