0.00
0.00
0.00

AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER TOPLANTISI YAPILDI

AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER TOPLANTISI YAPILDI

AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Danışma toplantısına katılan Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Sekman, yaklaşan seçimler öncesinde değerlendirme toplantısı yapmak üzere bir araya geldiklerini belirterek, yer


30 Kasım 2010 11:26
font boyutu küçülsün büyüsün


AK Parti İstanbul Milletvekili ve STK ve Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Sekman,Türkiye’nin düne kadar düşman dediği ülkelerle bugün artık mal satar konuma geldiğini söyledi.

AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Danışma toplantısına katılan Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Sekman, yaklaşan seçimler öncesinde değerlendirme toplantısı yapmak üzere bir araya geldiklerini belirterek, yerel yöneticilere önemli konularda açıklamalarda bulundu.

Anadolu’da Belediye Başkanlığı yapmayı; “özveride bulunmak, büyük fedakarlık yapmak, alın teri akıtmak” olarak tanımlayan Sekman, “Bizde biliyoruz ki kalkınma yerelden başlıyor. Ankara’dan her şeyi görmek ve idare etmek mümkün değil. Belediyelerimiz sorunsuz değil” dedi.

Sekman, dünyanın büyük bir çalkantı içerisinde olduğunu, hem kalkınmış ülkelerde hem de kalkınmakta olan ülkelerde başta ekonomik olmak üzere binlerce sorunun devam ettiğine vurgu yaparak, Türkiye“’miz bunlar içerisinde farklı bir yeri olan, artık önüne hedefler koymuş bir ülke. Ama onlardaki sıkıntı ister istemez bizi de etkiliyor. İhracatımızın yüzde 50’si AB ülkelerine yapılıyor. Onlar sıkıntılı olunca biz onlara gerekli ürünleri satamayınca ister istemez bizde de bazı sektörlerde sıkıntı yaşanıyor. Ama ülke olarak yeni pazarlar oluşturmanın gayreti içerisindeyiz. Başta Afrika olmak üzere Amerika kıtası, Çin’e kadar açılım sağlandı. Başta komşularımız olmak üzere yakın diyaloglar kuruldu. Düne kadar düşman dediğimiz ülkelere bugün artık mal satar konuma geldik” diye konuştu.

Türk Lirası’nın yakın bir gelecekte dünya parası olacağını ifade eden Sekman, Türk Lirası’nın dolar ve euro gibi uluslararası bir para birimi haline geleceğini belirterek “Birçok ülkeyle bu konuda bağlantılar kuruldu. Çin’e TL üzerinden mal satacağız, onlarda bizden kendi paraları ile mal alacaklar. Rusya ve etrafımızda ki komşu ülkelerde bunu devam ettireceğiz. Bunun için biz sizden birlik ve beraberlik içerisinde bir çalışma yürütmenizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Türk milletinin 100 yıl önce dünyanın süper gücü olduğunu, geri kalmasına, yıkıldı yıkılacak denmesine rağmen ekonomisi ile ilk 5 ülke arasında yer aldığına da değinen Sekman, yeniden büyük ’Türkiye yi hep beraber kurmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. 10 yıl sonra Türkiye’nin ilk 10 ülke arasında yer alacağını kaydeden Sekman, hedeflerinin bu olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Hedefimiz Edirne’den Ardahan’a inşallah hızlı trenle ulaşacağız. Her alana, her yerleşim yerine otoban gibi yollar yapılacak. Yer altı, yer üstü bütün imkanlarımız değerlendiriliyor. Birbirimize olan bağlılığımız, muhabbetimiz, sevgimiz devam etmeli. Kavga yapan bir ekiple hizmet etmek ve netice almak mümkün değil. Ama birbiriyle takım ruhu içerisinde olan, birbirine sevgi ve saygı gösteren, birbirini kucaklayan, birbirine kardeşlik ruhu ile yaklaşan ekibin de yapamayacağı hizmet yok. Bunun için genel başkanımız, başbakanımızın başkanlığında inşallah bu millete özlediği hizmetleri getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Önceki dönemlerde seçilen bir milletvekilinin seçildikten bir yıl sonra halkın arasına çıkamadığını, Belediye Başkanlarının da aynı durumda olduğunu söyleyen Sekman, “Hamdolsun biz halkın arasına çıktığımız zaman başta başbakanımız olmak üzere milletvekilleri, belediye başkanları ve seçilmiş bütün arkadaşlarımız sevgi ve hürmetle karşılanıyor” şeklinde konuştu.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Çimenler Otel’de yapılan toplantıya AK Parti Gümüşhane Milletvekili Prof. DrYahya Dogan, İl Başkanı Yusuf Özgün, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi grup başkanı, Belediye Meclisi grup başkanı ve yöneticiler katıldı.

Yorum ekleYorum ekle

Gümüşhane Ekspres Gazetesi haber grubu kayıtları başladı. Mail adresinizi yazarak hemen üye olabilirsiniz...
E-posta:
Grubu Ziyaret Et


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

KELKİT BELEDİYESİN'DEN ÖNCELİKLİ BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR?
 • ŞEFFAF OLMASINI
 • BELEDİYE ÇALIŞANLARINI DEĞİŞSİN
 • SİYASİ UYUM İSTİYORUM
 • GENİŞ KALDIRIMLI YOL İSTİYORUM
 • ÇOCUK PARKI İSTİYORUM
 • SOKAK YOLLARININ TAMİRİNİ
 • SOSYAL AKTİVİTELERİN ARTTIRILMASI
 • SOKAKLARIN IŞIKLANDIRILMASI
 • ANA CADDENİN TRAFİĞE KAPATILMASI
 • KALDIRIM İŞGALİNE SON
 • BESİCİLİK İLÇE DIŞINA ÇIKSIN
 • İLÇEYE YENİLİK GETİRSİN
 • SEMPOZYUMLAR DÜZENLENSİN
 • SOSYAL YARDIMLAŞMADA ADALET
 • STK LARLA İSTİŞARE ETMESİ
 • İŞ YERLERİNİN SIKI DENETİMİ

En Çok Okunanlar