0.00
0.00
0.00

SABRİ ŞENEL: NİÇİN ADAY ADAYI OLDUM?

  SABRİ ŞENEL: NİÇİN ADAY ADAYI OLDUM?

Çocukluk ve gençlik yıllarım istiklal harbi gazisi dedem rahmetli şükrü şenelin yanında geçti.


26 Mart 2011 02:18
font boyutu küçülsün büyüsün


 Çocukluk ve gençlik yıllarım istiklal harbi gazisi dedem rahmetli  şükrü şenelin yanında geçti.istiklal harbini , cephelerde çektiklerini, yıllarca anlattı. Sankİ onunla cephede bulundum iliklerimize kadar yaşananları hissettim.Gazi dedelerimizin ve şehitlerimizin bize canları pahasına kurduğu devletimiz ,vatanımız, bayrağımız, dilimiz her türlü mukaddes varlığımız bölgesel işbirlikçilerle  küresel bir tehdit ve kuşatma altındadır  .Korkular üretiyorsunuz diyenler ya işbirlikçi  ya gafil veya dalalet içerisindedir. Milletçe büyük bir ihanet ve kuşatmayla karşı karşıyayız.Türk milleti ve onun devleti tüm kurum ve kuruluşları ile güçlüdür.Bu tehdidi bertaraf edecek potansiyel hazırdır.Bu gücü harekete geçirecek siyasal irade yetersiz kararsız korkak ve aciz içindedir.Bu emperyalist tahakkumu yok etmek anti emperyalist milli duruşa katkı yapmak, bu ihanet çemberini kuşatmayı yaracak  siyasi iradeyi 12 haziranda iş başına getirmek için aday adayı oldum.

2.Bölücü örgütün kurulduğunda, ortaya  attığı ciddiye alınmayan iddiaları, bugün birer birer hayata geçiriliyor.İhtilalcilerin darbecilerin sanal şartlarda işbaşına getirdiği siyasal iktidarlar her darbe sonrası misyonunu ifa ederek siyası partiler mezarlığındaki müstesna yerlerini almaktadır.Her geçen siyasal iktidar dönemi bölücü iddialara ivme ve zemin kazandırmaktadır,artık dilimiz, bayrağımız, toprağımız  vatanımız tartışmaya açılmıştır.

3.Ustaca kurgulanan özerklik ve eyalet tartışmaları bölünmenin kilometre taşlarını dizmektedir.Çünkü bu talepler dünün sevr senaryosu sahiplerinin dayatmalarıdır. Bu iddiaları geçmişte yırtıp tarihin çöp sepetine attık. Bugün bu görev bir daha Türk milletine düşmüştür zaman kaybına fazla  tahammülümüz yoktur..Ah güneydoğudaki dağlar dile gelse ülkede şehit cenazesinin gitmediği köy kalmamıştır. Şehitler bir mezardan kalksa kaçacak delik arayacaklardır.Şimdi sorarım size eşkiyanın iddialarımı şehitlerimizin iddialarımı mesafe almıştır.Bugün ellerinde şehitlerimizin kanı olanlar çok daha pervasız ve cüretkardır. Sokak ortasında devlet görevlisi olan otoritenin sembolü polis dövülmekte kan revan içerisinde bırakılmaktadır.bu mili onuru ve vicdanımız kanatmıştır bu tabloya daha fazla katlanamayız devlet olmanın gereği yerine getirilmelidir.  Evet eşkiya  habur rezaleti ile bayram etti yazıklar olsun şehitlerin kemiklerini sızlattınız bunun hesabını 12 haziranda  vereceksiniz.Şehit cenazesi gelmesin ifadesi tribünlere yönelik şovdur aksine bu yaklaşım kaostur kargaşadır kördöğüşüdür yanı eline silah alan dağa çıkan eşkıyadan aman dilemektir.Yarın başka bir bölgede dış destekle kalkışma olsa şehit cenazesi gelmesin diye eşkıyanın taleplerinimi karşılıyacağız. Bu yaklaşım binlerce yıllık devlet tecrübesi olan bir ülke yöneticisinin iddiası olamaz bu zuldur utanç vericidir.Bu utançla daha fazla yaşamamak için aday oldum.

4.Siyaseti bir meslek ve geçim kaynağı olarak değil bu ülkeye  yüce millete hizmet vasıtası olarak görüyorum. İstihdam konusunda reel sektördeyiz insanlara iş vermeyi Allah nasip etti kurumlarımıza iş için gelen insanları gördükçe ne kadar üzüldüğümü evine çocuklarına ekmek götüremeyen işsizlerin derdini  bilen bir işadamıyım. Karda kışta kıyamette  ayakkabısı delik ince bir elbisesi karnı yarı aç yarı tok insanlarla aynı ortamlarda yaşıyorum. İnsanların ihtiyaçlarını gidermede  devede kulak yardımları alırken nasıl onurları zedelendiğini iş istediklerini gördükçe yaşadığımız üzüntü tarif edilemez.Yeterince meşguliyetim olmasına rağmen bir fedakarlık göstererek  çocuklarımızın yarınlarını iyi bir ülke geleceğinde gördüğüm için aday oldum.İlkeli dürüst samimi duygularla siyasette var olmak ülkeme ve insanıma hizmet etmek niyetindeyim.Siyaseti zenginleşme adresi görmüyorum.Şahsen  bizi yakinen tanıyanların objektif referansları dikkate alındığında hakkımızda kanaat belirtilebilir.iş aş kaygılarımızın yanına ülkenin geleceğinide koyarak rahmani duygularla siyasette varız.

 5. Allah bize hesabını veremeyeceğimiz zenginlik ve makam nasip etmesin bu görevleri bu yüce hareketin mensuplarının kan ter ve gözyaşı karşılığı bize bıraktığı emanetler olarak görüyor ateşten gömlek giydiğimizin farkında  şuur ve idrakindeyim.Gümüşhane den başlayarak bizi tanıyanların samimi kanaatleri ile teyit edecekleri gibi hayatımızda ben hiç olmadı köyde tarladan bahçeden başlayan hayat bizi yoğurdu hep başkaları için yaşadım. Hayatım boyunca  milletimin hizmetinde oldum.Köyüme şehrime ülkeme milletime hep hizmetle bir şeyler vermek için didindim durdum.İki defa  çok zor şartlarda belediye başkan adayı oldum. Aldığımız netice ve süreçteki gayretimiz ortadadır.ilçe başkanlıklarımız milletvekili adaylığımız gösterdiğimiz çalışmalar bugün Ümraniye ve civarındaki ilçelerde konuşulmakta ve  aday adaylığım  çevrenin teşvik ve baskısı ile oluşmuştur.Harekete katkımız sahadan tespit edilebilir  bu kanaat partili partisiz herkesin dilindedir.

6.  Bu sefer  onbinlerce  müşterimle birlikte aldığım seçim neticeleri ile bu zor günlerde tek başına MHP iktidarına  çok ciddi katkı yapacağıma inanıyorum.Geldiğimiz noktada her türlü tecrübe birikim ve imkanımla  Türk milletinin hizmetindeyim.12  haziranın kötü gidişin durduğu MHP li iktidarlar döneminin başladığı tarih olması için aday oldum.Buna  azamı katkı yapacak bir potansiyelimiz vardır. Bu tespitimi  bölge kamuoyunun bir kanaati olarak seslendiriyorum.Geceleri sadece mezar taşları ayakta kalırdı  sabahlara kadar çalışırdık.Büyük şehirlerdeki seçim almanın zorluğunu bilen yaşayan ve belli bir tecrübeye ulaşmış birisi olarak harekete katkı yapmak için aday oldum . Allah bize ve arkadaşlarımıza sonsuz bir güç vermişti. Gündelik polemik ve kısır tartışmalar bizim işimiz değildir Bizler gönül adamlarıyız İstanbul’un ayağa kalkmasına büyük katkı yapacağımıza inanıyorum

7.Hep zora talip oldum yapılan tüm siyasi ikbal tekliflerini elimin tersiyle ittim. Zor günde hep partimin  hareketin yanında oldum hep verdim hep fedakarlık yaptım.Vermek çok zordur Allah tüm varlığımızı yine vermeyi nasip etsin.Üç kasım seçimlerinde partimiz baraj altında kalınca Ümraniye taşdelende zafer şenliği ile yıllarca cevap verdik.Bugün yine harekete hizmetkarlığa talibim. Gerek adaylık gerekse ilçe başkanlık dönemlerimize hareketin mensupları şahittir riyadan Allaha sığınırım.itildik kakıldık ailemize yakınlarımıza karşı bazen bunu izah edemedik ama küsmedim en önde koştum.Çünkü ülkeme  milletime borcum vardı dedemin vasiyeti vardı üzüldüm kırılmadım.

 8. Bugün yine ülkem için nöbete hazırım. Cenabı hak bize vermeyi fedakarlığı nasip etti çünkü bu ülkeyi bize bırakanlar hep verdi canlarını kanlarını gençliklerini umutlarını her şeylerini onların  önünde eğileceğimiz fedakarlıkları, bu ulvi duyguları için siyasette varım.Yine zamanımı birikimimi vaktimi nakdimi vermek istiyorum, çünkü ülkem zorda milletim zorda bunu iliklerime kadar hissediyorum.

 9.Bu hissiyatın yanında dünyevi makam hırsını nefsin isteklerini ayaklarımın altına alıyorum. Harekete bir oy daha fazla katkı yapacak bir adaydan yana feragat etmeyi dava adamlığımızın gereği sayarım. sıralamayı hareketin mahşeri vicdanı yapar orada olmayı onur sayarım.Yıllarca insanların her türlü sıkıntısına karınca kararınca çare olmanın uğraşı içerisinde oldum hiç kimseyi boynu bükük umutsuz göndermedim. Bir insanın yapabileceğinin sınırlarını zorladım bu sıkıntıların hallinin ülke ölçeğinde çözüme kavuşması gerektiği için aday adayı oldum.Sokaktaki insanımız kendi sinesinde bağrında bizi bir yere oturtuyor orada olmak onların gönüllerinde dualarında olmak en büyük rütbedir. Evet caddeler sokaklar yığınlar binler onbinler aday  ol diye teşvik etti .Allah yar ve yardımcımız olsun milletimizi korusun ve yüceltsin.

 

 

SABRİ ŞENEL KİMDİR?

                1961  yılında Gümüşhane merkeze bağlı kabaköyde doğdum ilkokulu köyümde orta öğrenimi Gümüşhanede  tamamladım.İstanbul Eğitim Enstitisü matmatık bölümüne girdim.Erzurum Atatürk Üniversitesi işletme fakültesini 1982 yılında bitirdim.Askerliğimi 1984 yılında Trabzon da  tamamladım.

                PTT  Genel müdürlüğü ve çeşitli bankaların müfettişlik sınavlarını kazanmama ragmen serbest çalışmayı tercih ettim.Serbest muhasebeci mali müşavirliğin yanında Trafik ve çevre bilgisi öğretmeniyim.İstanbul Ümraniye,Çekmeköy ,Sancaktepe  ilçelerinde faaliyet gösteren sınav dergisi dershanelerinin, Time dil okullarının , Göksu sürücü kurslarının ve meslek kurslarının kurucusu ve halen işletmecisiyim.

                İstanbul Gümüşhaneliler derneği kurucu başkanı olarak  on yıl başkanlık görevinde bulundum.Çeşitli spor kuluplerinde cami derneklerinde yöneticilik yaptım.Gümüşhane merkez kabaköy derneği kurucusu ve  13 yıl başkanlığını yürüttüm. Anadolu aydınlar ocağı yönetim kurulu üyeliğinde bulundum.Anadolu aydınlar otagı yönetim kurulu üyesiyim.

                İstanbul Ümraniye ilçesinde 4 dönem MHP ilçe başkanlığı yaptım.İstanbul il başkanlığı yönetim kurulu üyeliğinde bulundum.

                1999 mahalli idareler seçimlerinde Ümraniye belediye başkan adayı oldum.2004 yılı  mahalli idareler seçimlerinde yine belediye başkan adaylığı yaptım.2007 yılı genel seçimlerinde milletvekili adayı oldum.

                                                                                                                             Sabri şenel

                                                                                              İstanbul 1.bölge Milletvekili aday adayı

Yorum ekleYorum ekle

Gümüşhane Ekspres Gazetesi haber grubu kayıtları başladı. Mail adresinizi yazarak hemen üye olabilirsiniz...
E-posta:
Grubu Ziyaret Et


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

KELKİT BELEDİYESİN'DEN ÖNCELİKLİ BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR?
 • ŞEFFAF OLMASINI
 • BELEDİYE ÇALIŞANLARINI DEĞİŞSİN
 • SİYASİ UYUM İSTİYORUM
 • GENİŞ KALDIRIMLI YOL İSTİYORUM
 • ÇOCUK PARKI İSTİYORUM
 • SOKAK YOLLARININ TAMİRİNİ
 • SOSYAL AKTİVİTELERİN ARTTIRILMASI
 • SOKAKLARIN IŞIKLANDIRILMASI
 • ANA CADDENİN TRAFİĞE KAPATILMASI
 • KALDIRIM İŞGALİNE SON
 • BESİCİLİK İLÇE DIŞINA ÇIKSIN
 • İLÇEYE YENİLİK GETİRSİN
 • SEMPOZYUMLAR DÜZENLENSİN
 • SOSYAL YARDIMLAŞMADA ADALET
 • STK LARLA İSTİŞARE ETMESİ
 • İŞ YERLERİNİN SIKI DENETİMİ