Haber Detayı
11 Nisan 2021 - Pazar 01:00 Bu haber 1566 kez okundu
 
Gümüşhane’de Millet İttifakı Diğer İllere Örnek Oluyor
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün ve İl Başkanı Yasin Uçan’ın ev sahipliğinde DEVA Partisi İl Başkanı Didem Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bedri Ağaç, İYİ Parti İl Başkanı Ali Ateş, Saadet Partisi İl Başkanı Akın Demir, Demokrat Parti İl Başkanı Şerif Akıntürk ile bir araya gelerek ülkenin ve kentin sorunlarına ilişkin istişarelerde bulunuldu. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün yapılan buluşmayla ilgili diğer illerde bu tarz bir birlikteliğin olmadığının altını çizerek Gümüşhane’de muhalif partilerin diğer illere örnek olduğunu söyledi.
GÜMÜŞHANE Haberi
Gümüşhane’de Millet İttifakı Diğer İllere Örnek Oluyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün ve İl Başkanı Yasin Uçan’ın ev sahipliğinde DEVA Partisi İl Başkanı Didem Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bedri Ağaç,  İYİ Parti İl Başkanı Ali Ateş, Saadet Partisi İl Başkanı Akın Demir, Demokrat Parti İl Başkanı Şerif Akıntürk ile bir araya gelerek ülkenin ve kentin sorunlarına ilişkin istişarelerde bulunuldu. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün yapılan buluşmayla ilgili diğer illerde bu tarz bir birlikteliğin olmadığının altını çizerek Gümüşhane’de muhalif partilerin diğer illere örnek olduğunu söyledi.

Gelecek Partisi, DEVA Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi, CHP ve Demokrat Parti Gümüşhane İl Başkanları bir araya gelerek ülkenin ve kentin sorunlarına ilişkin istişarelerde bulundu. Gelecek Partisi  Gümüşhane teşkilatının ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada, il başkanları sırasıyla söz alarak kentin problemleri üzerine gözlem ve tecrübelerini aktarma fırsatı buldular. Feramuz Üstün, davete icabet ederek buluşmaya gelen il başkanlarına teşekkür ederken toplantıya ilişkin düşüncelerini gazetemizle paylaştı.

‘Kapımız Herkes Açık, Hiç Kimseyi Ötekileştirmeyin’

Üstün,  “Herkesin birbirini dinlemeye ve anlamaya daha çok ihtiyacı olduğu bugünlerde baba ocağım Gümüşhane’de, Gelecek Partisi, CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti İl Başkanlarımızla memleket meselelerini istişare ettiğimiz verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Gerçekleştirilen toplantı güzel ve samimi bir havada geçti. Bu toplantı beni de çok mutlu etti. Diğer illerde böyle bir birliktelik ve böyle samimi bir ortam görmedim. Gümüşhane bu konuda diğer illere örnek oluyor. Milletvekili olduğumuz dönemlerde de hiç kimseyi ötekileştirmedik.. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak kapımızın herkese açık olduğunu söyledik. Hiç kimseyi ötekileştirmeden siyaset yapılması gerektiğini vurguladık. Bu bir rehavete ve il başkanları olarak topluma örnek olunması gerektiğinden bahsettik. Gümüşhane sorunlarını konuştuk. Kamuoyuna iyi bir görüntü verildiğini düşünüyorum. Bu birlikteliğin devam etmesini umuyorum” ifadelerini kullandı.

Üstün, günü esnaf ziyaretleriyle tamamladığını kaydederek, ardından Trabzon’a geçtiklerini söyledi.

Programlarına devam Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün Trabzon'da basın ile buluştu. Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu’nun organize ettiği toplantıya Samsun, Gümüşhane ve Bayburt il başkanları da katıldı.

Trabzon il başkanı Hasan Kamil Velioğlu yaptığı konuşmada “Türkiye artık 3. Dünya ülkeleri arasına gitti. Genel başkanımızın temiz siyaset istemi ihraç sürecini doğurdu. Genel başkanımız yola çıktığında bize görev tevdi edildiğinde şerefle kabul ettik. İnşallah rabbim ülkemizi en iyi noktalara getirmeyi nasip eder” dedi.

Gelecek partisi Genel Başkan yardımcısı Feramuz Üstün ise “Ben Gümüşhaneli’yim. İyi bir Trabzonsporlu olmamızla birlikte kendimizi Trabzonlu olarak görüyoruz. Burada kendi evinizde olmaktan mutluyum. Siyasetin meşru zemini ahlak dürüstlüktür. Biz duruşumuzu hiç bozmadık” diye konuştu.

yanlışın içinde olmayarak ayrıldı’

Üstün “Ben genel başkanı, başbakanlığı döneminde tanıdım. Samimi olmamızda Zigana tüneli zamanıdır. 153 kurucumuzun 25-30 tanesi AK Partiden gelmedir. Geri kalanlar bu milletti temsil edecek insanlardan oluşmuştur. Biz bu sürece korkunun iklim olduğu bir dönemde çıktık. Siyaseti menfaat için kullanan her kesimden insan varken, Ahmet Davutoğlu ve bir kaç arkadaşının başarılı olma şansı yoktur diyerek başbakanlığı elinin tersi ile iterek yüzde 49 oy almasına rağmen yanlışın içinde olmayarak ayrıldı” dedi.

‘Bildiri yayınlandı milli iradeye karşı dediler’

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün Montrö bildirisine de atıfta bulundu ve genel bir değerlendirme yaparak “Bildiri yayınlandı milli iradeye karşı dediler. AK Parti milli iradeye yüzde 49 oy almış başbakanı görevden alırken sırtını döndü. Gelinen noktadan çıkmak için suni gündemler oluşturuyorlar. İstanbul sözleşmesi ile ilgili parlamentoda 550 milletvekili oy vermişti. Kendi tabanını konsolide etmek için bunlar gündeme atılıyor. Ben amiraller bildirisinden olumsuz bir durum görmedim. 103 amiral değil de 103 imam bunu gece yarısı yayınlasa rahatsız oluruz. Çünkü sabaha darbesiz uyanabileceğimizden korkarız biz gündemi ve özellikle ekonomi gündemini yakından takip etmemiz gerekiyor. İşin zirvesi anayasa mahkemesinin kapatılmasıdır. Devlet bahçeli üzerinden yürütülüyor. 4 tane merkez bankası başkanı değişti. Aldıkları kararlara artık dünyada değer verilmiyor. Merkez bankaları özerktir. Aynı gece 525 milyar TL kayboldu. Bu para eğitimde, sağlıkta, çalışanlar için kullanılabilirdi. Bunları dile getirecek medyada kalmadı. AK Partinin hedefleri 2023’dü ama yaklaştığı için 2053 e gitti. Biz 2 yıl başbakanlık yapan ülkenin bütün kılcal damarlarına kadar bilen genel başkanımızla kapı kapı gezeceğiz. Ak Parti ve MHP kongrelerinden önce ülke sarı iken kongrelerden sonra kırmızı oldu. Bunda bazı çelişkiler var. İnsanlar bir arayış içinde. Bütün muhalefet partilerinin il başkanları ile Gümüşhane’de yemek yedik. Ben bütün partilerin ortak değerinin ülkenin geleceğidir” İfadelerini kullandı.

‘Biz PKK ve FETÖ irtibatı olanlar hariç herkesle konuşup görüşürüz’

Biz PKK ve FETÖ irtibatı olanlar hariç herkesle konuşup görüşürüz diyen Üstün “ AK partinin içinden çıkıp partiyi kurmak kolay değildi. Biz AK Partinin mirasına talip değiliz. Teşkilatlanmada eksik kaldığımız tek yer Karadeniz. Diğer yerlerde teşkilatlanmamızı tamamladık “ ifadelerini kullandı.

‘Bu sistemde ittifaksız bir yere gidilmez’

Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışma yaptıklarını belirten Üstün “Bütün partilerden randevu istedik. Görüşmelerimizi yapacağız. Bu sistemde en büyük güç TBMM de olacak. Hükümeti yıkabilirsiniz ama alternatifini yapmanız lazım. Yarın ittifaklar nasıl gelişir bilmiyorum. Bu sistemde ittifaksız bir yere gidilmeyeceği için bizde görüşmelerimizi yapacağız” dedi.

Son olarak demir yolu konusuna değinen Üstün "Demir yolunun Trabzon’a gelmesini Gümüşhaneli olarak  en fazla isteyenlerdenim. Şimdi Sivas’a geldi. Erzincan’a gelecek. Oradan da buraya gelmesi için çok iyi çalışmak lazım" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Gümüşhane’de, Millet, İttifakı, Diğer, İllere, Örnek, Oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı