Yazı Detayı
06 Şubat 2021 - Cumartesi 12:08 Bu yazı 666 kez okundu
 
Çetin Sorular Soramıyoruz
 
 

Hayatta gerçekleri ortaya koyabilmek için sorular sormak lazım muhataplarına ama ne yazık ki oto sansür denilen içten gelen baskılara boyun eğilerek gerekli sorular sorulamıyor. Ve sonucunda gerçeklere de ulaşılamıyor. Oysaki şeffaf olmak için insanlar her ne adımsa varsa attıklarını söylüyorlar yada öyle  sanıyorlar.

Şeffaf olmak önce kendimize sonra eşe dosta ve diğerlerine. Ne düşünüyorsak ne olmak istiyorsak söyleyebilmeliyiz gizlemeden saklamadan doğru bildiğimiz ne varsa. Hedefimiz neyse onu aktarmak için binlerce dolambaçlı süslü püslü lafa ne gerek var, amacın neyse muradın neyse söyle korkulacak utanılacak çekinecek bir şey yok. Belki de bunu başarabilirsek dürüstlük yolunda iyi bir derece elde etmiş olabiliriz. Şeffaflık dediğimiz şey kişinin yüzüne yüzüne hakaret  değil yanlışı varsa düzgün bir şekilde anlatmak ve ona doğruyu göstermektir.

Öncelikle kendimizi tanımalı çetin soruları aynada ki adama sormalı, cevaplarını en samimi şekilde vermeliyiz. Belki de ondan sonra toplumu ve diğerlerini anlayabiliriz. Toplumu anlamak diye derdimiz var mı oda tartışılır. Koskoca bir okyanus da herkes kıyıya kendi elleriyle  ulaşmaya çalışırsa acaba kaç kişi kıyıya ulaşır,bunun yerine bir gemi yapsalar el birliğiyle kıyıya çıkamayan kalır mı? İşte şu an biz tamda bu dediğim gibiyiz.Birlik ve beraber olma zorunluluğumuz var bütün farklılıklarımızı bir kenara bırakarak bu okyanustan beraberce geçmek için gerekenleri yapmaktan başka çaremiz yok.Küsmek, kızmak,  ayrılmak yada tartışarak kavga etmek bunlar kolay olan,  zor olanı birbirimiz sevmeyi el uzatmayı yardım etmeyi seçmeliyiz bunun için gereken bütün çetin soruları sormalıyız kalın sağlıcakla.

 

 

 

 
Etiketler: Çetin, Sorular, Soramıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı