Yazı Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 15:00 Bu yazı 618 kez okundu
 
Dedikoduya Göre İş Yapmak !
 
 

Maalesef öyle bir dönemde yaşıyoruz ki, aklın ve mantığın bir kenara koyulduğu, kendimize yakın düşündüğümüz kişilerin bize taşıdığı dedikodulara göre kararlar aldığımız ve bu kararları zaman kaybetmeden herhangi bir akıl süzgecinden süzmeden  yürürlüğe koyduğumuz bir zaman.

Aslında adaletle yaklaşmamız gereken konulara nedense hep taraflı bakıyor, başkasının hakkını diğerine yedirmekten hiç mi hiç geri durmuyoruz. Ve bu yaptığımız hatalar silsilesini çok normal ve  olağan olduğunu savunurken komik bir duruma düştüğümüzün, farkına bile varamıyor yaptığımız ve aldığımız yanlı kararın hep arkasında durma eğiliminde oluyoruz.

Oysa ki bir düşünmeli insan dedikodulara göre mi kararlar almalı yoksa gerçekden işin hakkı ne ise ona göre mi kararlar almalı. Muhakeme yeteniğimizin çok diplerde olduğunu bir türlü kabul edip onu geliştirmek adına adımlar atmamız gerektiğini hiç mi hiç düşünmüyor ona göre gereken eğitimlerimizi tamamlamıyoruz.

Hele ki İslam dininin mensupları olan bizler insanların haklarını böyle göz göre göre  gasbetmekte hiç bir beis görmüyor olmamız da işin başka enterasan bir boyutu.Belli başlı ortamlarda dört halifemizden biri olan Hz.Ömer’in adaletinden sürekli dem vururuz ancak nedendir bilinmez bu örnek hayatı, yaşantımıza  entegre etmeye hiç mi hiç çalışmıyoruz.Sözün özü dedikoduları bir kenara bırakıp hakkın tam da ortasından yapmalıyız yapacağımız şeyleri vesselam... Kalın sağlıcakla...

 

 
Etiketler: Dedikoduya, Göre, İş, Yapmak, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı