Yazı Detayı
25 Mart 2021 - Perşembe 15:21 Bu yazı 2182 kez okundu
 
Elimizi Taşın Altına Koymak İçin Ne Bekliyoruz
 
 

Sosyal paylaşım sitelerinde kaybolan yıllarımıza mı acısak,  yoksa öz kişiliğinden bir haber, sanal oyunlarda mertlik hezeyanları arasında büyüyen geleceğimizin teminatı olan gençlerimize mi?

 O denli hızlı bir zamanın kayıp kuşaklarıyız ki bizler. Nerden tutsak ordan elimizde kalıyor .

Ahlak desen nerde, sevgi saygı desen kim kaybetmiş, ilim desen kapitalizmin altında can çekişiyor.İnsanların eskiden  bilgi birikim adına olan yarışları şimdilerde bina kat sayısına indirgenmiş durumda.Bakıyoruz etrafımızda kanaat önderi diye kimse var mı, nerde en yakını bize 600 kilometre bilemedin 1000 kilometre uzaklıkta.

Peki eskiden böylemiydi sence, adım başı alim ulemanın sarıp sarmaladığı Anadolu topraklarına şu an kimler hakim. Oku dediğimiz gençlere sabit maaştan başka neyin teminatını veriyoruz.Rızıkların temininde hiçbir şüpheye yer vermeyen sonsuz güç ve kerem sahibi Yüce Rabbimize olan itimadımızı neden yeniden şahlandıramıyoruz.

Topluca çöküşün eşiğine geldiğimiz şu günlerde evlerimizin baş köşelerini teslim ettiğimiz adına da TV dediğimiz meretten beyinlerimize,  günün hemen hemen her saatinde  hangi verileri kimlerin derlediği ve istediği şekillerde bize enjekte edildiğne dair vamı bir düşünceniz.

Sesinden şikayetçi olarak, yan odalara göderdiğimiz çocuklarımızın ellerinde ki tabletler ne kadar güvenli,  ilmen ve islamen.

Şu anki yaşayış tarzımızın bize kimlerden miras kaldığını ara sıra düşünüyorum da bakıyorum büyüklerimize onlarda ne bir instegram hesabı bile yoktu bakıyorum başka bir yaşlı amcamiza onda da tweeterden eser yok e o zaman kimden kaldı bize bu sosyal medya paylaşım bilmem ne ağları.

Bakmak lazım ancak öyle bir bakışla bakmalı ki insan şöyle 10-15 sene sonrasını görebilmeli. Esra Erol adlı bir proram bu aralar şok meşhur evden kaçan kızlarımızı evden kaçan evli veya dul kadınları yada erkekleri geri getirmeye çalışıyor.Alemlere rahmet olarak gönderilen fahri kainat efendimizin bize miras bıraktığı İslam yaşayışından var mı bir eser. Herkes elini kendi nisbetince taşın altına koyma yada koyabilme cesaretini ne zaman gösterecek iş işten geçtikten sonra mı.Ahlaklıların ahlaksızlardan güçlü ve cesur olma zamanı gelmedi mi?

 

 
Etiketler: Elimizi, Taşın, Altına, Koymak, İçin, Ne, Bekliyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı