Yazı Detayı
05 Mart 2021 - Cuma 21:49 Bu yazı 885 kez okundu
 
Kelkit’in Hangi Denizle Kıyısı Var?
 
 

Kelkit ilçemizde arsa almak artık uzaya gitmekten daha zor bir hale geldi. Bildiğiniz üzere ilçemiz nüfusunun büyük bir çoğunluğu yurt dışında çalışarak geçimini temin etmekte. Orada ki kazançlarını da ikiye üçe dörde beşe katlamak kur farkından geçiyor.Buradan elde ettikleri gelirleriyle arsa yada daire alarak değerlendiriyorlar.Buraya kadar anlattıklarımızda bir gariplik yanlışlık yok ancak gel gör ki yurtdışında çalışma fırsatı bulamayan kıt kanaat geçinen vatandaşlarımız bir arsa yada daire almak istediklerinde yurt dışı kaynaklı sermayeler yüzünden  bütçeleri yetersiz kalıyor.Ev ve arsa sahipleri mallarını satarken oluşan haksız rekabetten de  ne yazık ki en kazançlı çıkan kesimi oluşturuyor.

500 metrekare bir arsanın  400 bin tlye alıcı bulunduğu ilçemizin ne bir denize kıyısı nede görkemli bir gün batımı seyir durumu mevcut.Yüksek gelir elde edenlerin borusunun öttüğü bir ortamda orta gelir ve alt gelir grubu vatandaşlarımızın daire veya arsa alması nasıl ve ne şekilde olabilir.Yetkililerin artık bu keyfi fiyat artışlarına bir mercek tutması bu fahiş fiyat artışlarının  nedenlerini bulması bir keyfiyet değil zorunluluktur.

İlçe rayiç bedellerinin düzenli bir şekilde yapılıp kamu oyuyla paylaşılması Kelkit belediyesinin üzerinde durması gereken konuların başında gelirken.Diğer bir husus da Gayrimenkul fiyatlandırmaları  yapılırken nelerin dikkate alınmasıyla ilgili vatandaşlara yol gösterici bilgilendirici içerikler oluşturmak olmalıdır.İlgili muhataplar vatandaşların bu konudaki şikayetlerini dinlemeli ona göre çareler üretmelidir.Kalın sağlıcakla…

 
Etiketler: Kelkit’in, Hangi, Denizle, Kıyısı, Var?,
Yorumlar
Haber Yazılımı