Yazı Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 14:12 Bu yazı 1032 kez okundu
 
Kelkit'te Hizmetler Yaz Boza Döndü
 
 

Son günlerde ilçemizde halkın ilk gündem maddesini Corona virüs oluştururken alt gündem başlıklarının ilki de , bir önceki belediye yönetimi  tarafından ilçe Hastanesinin yakınında inşaatı tamamlanan ancak yeni belediye yönetimi tarafından hastane yanı olduğu gerekçesiyle hizmete açılmadığı düşünülen düğün salonunun akibetinin ne olacağı oluşturuyor.

Aslında ilçemizin makus tarihine baktığımızda aynı hatayı diğer dönemlerde de görmek mümkün şöyle ki, daha önceki dönemlerde yapılan şehirler arası Otobüs Terminali , sonraki dönemde değişen yönetim tarafından bazı gerekçeler öne sürülüp uygun bulunmayarak yeniden başka bir yere Terminal inşa edilmişti şimdi de bir benzeri olarak bu düğün salonu o eski olayı anımsatmıştır.

 Öncelikle yapılan bu düğün salonunun yanlış yere yapıldığını iddia edenler bu iddialarını gerekçeleriyle birlikte kamuoyuyla paylaşmaları bir zorunluluktur. Çünkü ortada halkın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapıldığı düşünülen bir icraat söz konusudur.

Bu konuyu daha iyi anlatabilmek için şu şekilde örneklendirme yapılabilir, sanayide yapılan köprü şu an için yerinde bir icraattır ancak şu anki belediye yönetiminden snra gelecek olan başka bir yönetim eğer derseki bu köprü buraya araçların geçişi için uygun değildir biz bu köprüyü başka bir amaca uygun hale getireceğiz o zaman biz vatandaşlar olarak ne düşünmemiz gerekir.

Çünkü en nihayetinde burası bir köprüdür köprü de üzerinden yayaların ve araçların geçtiği bir yapıdır. Onun için yapılan bu düğün salonu öncelikle amacına uygun olarak kullanılmalı sonrasında eğer halk tarafından beğenilmez ihtiyaçları karşılayamadığı kanati oluşursa zaten otomatik olarak proje kendini sıfırlayacak sonrasında da mevcut belediye yönetimi de burayı başka bir hale dönüştürme arayışına pek tabi girecektir ve de girmelidir de.

 
Etiketler: Kelkit'te, Hizmetler, Yaz, Boza, Döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı