Yazı Detayı
04 Ocak 2021 - Pazartesi 11:42 Bu yazı 744 kez okundu
 
Tabuları Yık - Paylaşabiliyorsan Paylaş
 
 

Kelkit ilçemizde nedendir bilinmez, güncel siyaset hakkında  herkesin belli ve sabit değişmeyen  bir fikri vardır ve bu fikri destekleyecek de birden çok argümanı mevcuttur.Gerek var mı bu kadar politik olmaya yada bu denli siyasetle içli dışlı olmaya…

Bir ağaç fidanının yaşamdaki amacı gür bir ağaç olmaktan başka ne olabilir ki  işte  bizde bundan esinlenerek öncelikle kaliteli bir insan olmak için mücadele vermeliyiz. En iyi yaptığımız şeyde, profesyonelleşmek adına elimizden gelenden daha fazlasıyla çalışmalıyız.

 Tartışmak da sevdiğimiz aksiyonların başında geliyor acaba karşılıklı ne alıp veriyoruz öfkeden başka.Bu dünya ömrü o kadar kısa ki gerek var mı birbirimizi kırmaya.Tabi ki herkesin dünya görüşü farklı olacak hemen hepimiz aynı şeyi düşünsek aynı şeyi yapsak ne anlamı kalır yeni insanlarla tanışmaya.

Bu farklılıklardan kazanılacak ne varsa onu kazanmaya bakmalıyız ön yargısız amasız fakatsız acabasız bunu başarabilirsek önümüzde bulunan bu ön yargı duvarını alaşağı etmişiz demektir.İşte o gün artık kendimizce kutlanabilecek bir zaferi elinde bulunduran komutanla eşdeğer düşüncelere sahip olabiliriz.Birde unutmadan şunu söylemek gerek sadece kendi duvarlarımızı yıkmak da yetmez, ulaşabildiğimiz,  hayatlarına dokunabildiğimiz insanlarında,  önlerinde bulunan bu dağ gibi ön yargıları yıkmak için onlara da yardımı elden bırakmamak lazım.

Daha kaliteli bir toplum ve yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımıza kazanılmış bir ortam bırakmak ve onların daha iyi şartlarda huzur dolu bir yaşamı sürdürmelerine imkan  vermeliyiz.

Okumak, ne bulursak neyi görürsek alıp okumak zor mu? Anlamak için yaşamak için okumak gerek,  kaç yaşında olursan ol, hangi meslekte çalışırsan çalış, ne işi yaparsan yap okumak. Ve anlamak okumanın en tabi sonucu, ona göre tekrar yaşamak gözden kaçırdıklarının farkına vararak tekrar tekrar yaşamak ve sonunda da kendinden olanları belki yazabilir ve  başkaları tarafından okunabilecek bir seviyeye ulaştırabilirsen belki de gür bir ağaç oldun demektir..

Kanalıma hoş geldiniz diye başlayan milyonlarca videodan biri olma fikri ne kadar bize uzak değilmi? Hep ekranın bu tarafında olan bizler neden diğer tarafta olmayalım ki, diye düşündüğümüzde bu fikir bile bizleri korkutmaya yetiyor . Korkmamak lazım elinden gelen neyse onu yapmalı, paylaşacağın ne varsa sende onu farklı farlı mecralardan paylaşmalısın.Doğruyu düzgünü sen paylaşmazsan şayet,  başkaları elinde bulunan en eğrileri,  senin en sevdiklerinle paylaşmaktan asla geri durmaz.Bu hayat savaşında,  elinde olan bütün dürüst kozları oynamaktan asla geri kalma.

 

 

 

 
Etiketler: Tabuları, Yık, -, Paylaşabiliyorsan, , Paylaş,
Yorumlar
Haber Yazılımı