Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 23:02 Bu haber 1689 kez okundu
 
İlçe Başkanı Tüysüz, dışarı çıkma yasağı olan vatandaşları yalnız bırakmıyor
AK Parti Kelkit İlçe Başkanı Sadi Tüysüz, korona virüs salgını nedeniyle dışarı çıkma yasağı getirilen 20 yaş altı 65 yaş üzeri vatandaşları arayarak sorun ve taleplerini dinleyerek kardeşliğin farkını gösteriyor.
KELKİT Haberi
İlçe Başkanı Tüysüz, dışarı çıkma yasağı olan vatandaşları yalnız bırakmıyor

AK Parti Kelkit İlçe Başkanı Sadi Tüysüz, korona virüs salgını nedeniyle dışarı çıkma yasağı getirilen 20 yaş altı 65 yaş üzeri vatandaşları arayarak sorun ve taleplerini dinleyerek kardeşliğin farkını gösteriyor. Çin’in Vuhan kentinde başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın ölümüne neden olan korona virüs salgınından dolayı alınan önlemler aralıksız devam ediyor. Alınan tedbirler kapsamında 20 yaş altı ile 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Bu kapsamda AK Parti Kelkit İlçe Başkanı Sadi Tüysüz ve yönetim kurulu üyeleri sokağa çıkma yasağı olan vatandaşları tek tek telefonla arayarak sorun ve taleplerini dinliyorlar.

AK Parti Kelkit İlçe Başkanı Sadi Tüysüz yapmış olduğu açıklamada " Gerek şahsım gerek teşkilatlarımız 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızı arayarak sorun ve taleplerini dinliyoruz. İlçe merkezi ve köylerde bulunan genç kardeşlerimiz ve  65 yaş üstü büyüklerimizi telefonla arayarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını iletiyoruz. Görüşmelerimizde büyüklerimizin hal, hatırlarını sorarak onlardan gelen talepleri alıyoruz. İlçe genelimizde başta Kaymakamlığımız ve Belediyemiz olmak üzere ilgili tüm resmi kurumlar virüs salgınının yayılmaması konusunda çalışmaları bulunmaktadır. Vatandaşlarımızdan tek istediğimiz resmi kurumlarca yayımlanan talimatlara uymaları ve dikkatli olmalarıdır. Şuana kadar ilçemizde bir ölümün dışında herhangi bir sorun olmadı, inşallah bundan sonra da olmayacaktır. 

Vefa Sosyal Destek ekipleri aktif olarak görevlerine devam etmektedir, bugün itibari ile de ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi (EIKP) kapsamında verilen 1.000 TL yardım ülke genelinde ilgili Bakanlığımız tarafından Düzenli Merkezi Yardımlar kapsamında hak sahiplerine görevli memurlarca elden teslim edilmiş ve bu konuda çalışmalar devam etmektedir. Devletimiz milletinin yanındadır ve yanında olmaya da devam edecektir. Korona virüs tedbirleri kapsamında gerekli hassasiyetleri gösteren İlçe Kaymakamımız Sayın Aziz Onur Aydın’a Kelkit Belediye Başkanımız Aziz Nas  ve vefa sosyal destek grubu personellerine teşekkür ederim" dedi. 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: İlçe, Başkanı, Tüysüz,, dışarı, çıkma, yasağı, olan, vatandaşları, yalnız, bırakmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı