Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 13:35 Bu haber 1283 kez okundu
 
Kelkit'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Gerçekleştirildi
Kelkit'te 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümü ve Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle gün boyunca çeşitli etkinliklerle anıldı.
KELKİT Haberi
Kelkit'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Gerçekleştirildi

Kelkit'te 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümü ve Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle gün boyunca çeşitli etkinliklerle anıldı.

 

 

15 Temmuz programı Şehit kabirlerini ziyaretle başlayarak gün boyunca devam etti. Akabinde Küçük cami’de mevlit okutuldu, İlçe Milli Egemenlik meydanında  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı fotoğraf sergisi açıldı, vatandaşların duygu ve düşüncelerini paylaşabilmeleri için 15 Temmuz Anı defteri konarak halkın duygu ve düşüncelerinin paylaşılması ile devam etti.

 

Program Akşam saatlerinde ise Milli egemenlik meydanında  kurulan platformdan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirdiği program canlı olarak vatandaşlara izlettirildi.

 

Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas meydanda toplanan halka hitaben   3 yıl önce bugün 15 Temmuz günü ülkemiz yeni bir kahramanlık destanı yazdığını belirterek, “Türk milleti olarak her türlü darbeye karşı olduğumuzu ve her zaman demokrasinin yanında olduğumuzu gösterdik. Bizler millet olarak o  gece  Allah’ın izni ve iman gücüyle

Tanklara uçaklara ve mermilere göğüs gerdik ve darbeyi püskürttük bu millete ne kadar teşekkür etsek azdır dedi.

 

Program İlçe kaymakamı Aziz Onur Aydın’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Program ilçe müftüsü Selim Şahin’in duaları ile devam etti, ardından sala ve ilahi dinletilerine yer verildi.

 

Kelkit Belediye başkanlığı meydanda toplanan kalabalığa çorba ve Kelkit döneri ikramında bulundu. Anma programı Yöresel sanatçılar kul Nuri ve Murat Piroğlu, vatandaşlara kahramanlık türküleri seslendirerek geceye renk kattılar.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit'te, 15, Temmuz, Demokrasi, ve, Milli, Birlik, Günü, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı