Haber Detayı
10 Ocak 2021 - Pazar 15:22 Bu haber 2861 kez okundu
 
Öbektaş Beldesinde Keyfi Uygulamalar Devam Ediyor
Kelkit’e bağlı Öbektaş belediyesindeki keyfilik, ve vatandaşı hiçe sayan duyarsız tavırlar gün geçtikçe artarak devam etmekteyken yaptığımız haberlere Belediye Başkanı bu sizin için iyi olmaz demesi ise adeta üstü kapalı bir tehdit niteliği taşımaktadır.
KELKİT Haberi
Öbektaş Beldesinde Keyfi Uygulamalar Devam Ediyor

Kelkit’e bağlı Öbektaş belediyesindeki keyfilik,  ve vatandaşı hiçe sayan duyarsız tavırlar gün geçtikçe artarak devam etmekteyken yaptığımız haberlere Belediye Başkanı bu sizin için iyi olmaz demesi ise adeta üstü kapalı bir tehdit niteliği taşımaktadır.


Oysaki belediye başkanı olan kişi yasalar çerçevesinde görev yapar ve hizmet eder. Biz gazetecilerinde Kamu adına görev yapmasını kanunlar belirler bizde ona uygun şekilde haberlerimizi yapmaya çalışırız yani birilerinin telkin ve tehditleriyle değil, dolaysıyla

 30 Ağustos 2020  tarihinde Kelkit’in Öbektaş Beldesi girişinde bulunan parkın bakımsızlığı, çocuklarını parka götürmek isteyen ailelerin tepkisine neden oluyor.Devamında ise Dönemin Belediye Başkanı 2010 yılında yani 11 yıl önce belediyenin öz kaynaklarından harcama yaparak arsa sahibi  vatandaştan satın aldığı tapulu araziye beldenin çocukları parkta gönüllerince oynasınlar diye SODES projesi desteği ve belediyenin öz kaynaklarından 15 bin TL ödeme yaparak  içerisinde çocukların çocuk gibi yaşayabilmesi için araç gereçle donatarak çocukların hizmetine sunulmak üzere çocuk parkı yapılmıştı.


Belde girişinde anayol üzerinde 2010 yılında yaptırılan parkın bakımsızlığı adeta kaderine terk edilmiş kırık dökük ve içerisinde bulunan park araç gereçleri sökülmüş, parkın demir kapısı dahi sökülerek yok edilmiş, kurumuş otların arasında kuşburnu bitkisinin yetiştiği gözükmektedir diyerek devam eden haberimize duyarsız kalan belediye başkanı şimdilerde ise Öbektaş Belediyesine ait iş makineleri ile belde sınırları içerisinde bulunan  dere yataklarından izinsiz  kum-çakıl malzemesi  çıkararak  vatandaşa ücreti mukabilinde satılmakta olduğu iddia edilmektedir.

Oysaki  DSİ Trabzon bölge müdürlüğünün  talebi üzerine  İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile dere yataklarından  kum, çakıl v.s çıkarılması  kısıtlanmış ve çıkaranlar hakkında yasal işlem yapılacağı duyurulmuştu.Özel idare ve  DSİ  tarafından belli aralıklarla yapılan  denetimlere rağmen Öbektaş Beldesinde bulunan dere yatağı ve meralardan Öbektaş Belediyesinin  kum ve çakıl çıkarmasına kim veya hangi kurumlar tarafından göz yumulmaktadır? Bu bağlamda kolluk kuvvetleri izinsiz kaçak kum çıkarılmasına duyarsız kalmasını, anlamak   mümkün gözükmemektedir. 
Uzun süredir devam eden uygulamayı hayretler içerisinde izlediklerini ifade eden belde sakinleri,şu soruların cevabını aramaktadır.“Öbektaş Belediyesinin izinsiz  ücreti mukabilinde dere yatakları ve meralardan  almış olduğu kum-çakıl gibi malzemeden elde edilen gelir kayıt altına alınıyor mu?  Satışı yapıldığı iddiası gerçek midir ?


Bu konuyla ilgili olarak yetkililerden ivedilikle cevap bekliyor konunun takipçisi olacağımızı bildirir ilgililerin açıklamalarına gazetemizde yer vereceğimizi peşinen belirtmek isteriz.Kalın sağlıcakla.

 

 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Öbektaş, Beldesinde, Keyfi, Uygulamalar, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı