Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 16:22 Bu haber 4114 kez okundu
 
Vekil Pektaş Kızılcaköy Yaylasında Konuştu
Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş Kızılcaköy yaylası Mesire Alanı'nda 5. Düzenlenen yayla Şenliğe katıldı.
KELKİT Haberi
Vekil Pektaş Kızılcaköy Yaylasında Konuştu

Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş Kızılcaköy yaylası Mesire Alanı'nda 5. Düzenlenen yayla Şenliğe katıldı.

Burada konuşan Vekil Pektaş; Yayla turizminin çok önemli olduğunu biliyorum, ilimiz özelde ilçemiz Kelkit’te çoğu yaylanın turistler tarafından dolduğunu İlimizin bölgesindeki yaylaların da doğaya zarar vermeden turizme kazandırılması gerektiğinin altını çizdi.

Pektaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne de vurgu yaparak, "Güçlü Türkiye için el ele vermek gerekir, birlik ve beraberlik çok önemlidir. Onun için ülkemizi FETÖ ve PKK ile yıkmaya çalıştılar, ekonomik olarak düşürmeye çalışıyorlar. Bunlara karşı vereceğimiz en büyük cevap birlik ve beraberliğimizdir." Bin yılı aşkın Anadolu toprağı ile Türk halkının çok güzel hikayeler yaşadığını, bin yıldır Türk halkının bu toprakların yaylasında ve ovasında adım adım gezerek buraları kendine yurt yaptığını, çoluk çocuğu ile yaylakları ve kışlakları ile bu yurtta adım atmadık yer bırakmadığını aktaran Pektaş Bu zor günlerde birlik ve beraberlik içinde bu zorlukları aşmasını bildi. Zaman zaman açlık, sıkıntı, ekonomik problem, savaşlar gördü ama bu bin yılı aşkın süre içinde hiçbir zorluktan geri adım atmayıp mutlu şekilde bu güzel coğrafyada yaşamını sürdürdü. Ama bu coğrafyada yaşamanın zorlukları ve bedelleri var. Tüm dünyanın gözü üzerinde olduğu bir coğrafyadan bahsediyoruz. Burada yaşayabilmemiz için ihtiyacımız olan en temel şey birlik ve beraberliktir. Bunu sağlamak için de bizim kim olduğumuzu, ecdadımızın kim olduğunu, inancımızın ne olduğunu, töremizin ne olduğunu mutlaka gelecek kuşaklara aktarmamız gerekiyor. Ben bu tip yayla şenliklerini, bütün geleneklerimizi gelecek kuşaklara taşıma açısından çok önemli faaliyetler olarak görüyorum dedi.

Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas 5 yıldır geleneksel hale gelen bu şenliğin yapılması için belediye olarak maddi ve manevi destek verdiklerini, bu yayla şenliği ile sevgi ve muhabbetin çoğaldığını, birlik ve beraberliğin sağlandığını, gelenek ve göreneklerin yeni nesillere aktarıldığını ifade ederek etkinliği düzenleyen ilgililere teşekkür etti.

 Konuşmaların ardından Plaket törenine geçilerek Plaket takdiminde bulunuldu. Şenliğe, Ak Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Kelkit kaymakamı Aziz Onur Aydın, Kelkit belediye başkanı Aziz Nas, Ak Parti Kelkit ilçe başkanı Sadi Tüysüz, MHP Kelkit ilçe başkanı Özkan Keskin, il genel meclis üyeleri Reşat Çalışkan, Sami Tuncay, Coşkun Korkmaz, belediye meclis üyesi Osman Doğan, Köksal Yiğit, çeşitli kurum, kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vekil, Pektaş, Kızılcaköy, Yaylasında, Konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı