Haber Detayı
19 Nisan 2021 - Pazartesi 22:59 Bu haber 1417 kez okundu
 
Belediye Tapu Müdürlüğü ile protokol imzaladı
Kelkit’te vatandaşların teknolojinin nimetlerinden etkin biçimde yararlanabilmesi için önemli bir adım atıldı.
KELKİT Haberi
Belediye Tapu Müdürlüğü ile protokol imzaladı

Kelkit’te vatandaşların teknolojinin nimetlerinden etkin biçimde yararlanabilmesi için önemli bir adım atıldı. 

Kelkit Belediyesi ile Kelkit Tapu Müdürlüğü arasında emlak değerlerinin güvenli elektronik alınması protokolü imzalandı.

Protokol hakkında açıklama yapan Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, ‘’İmzalanan protokole göre iki kurum arasındaki emlak beyan değeri işlemleri artık elektronik ortamda gerçekleşecek.

Tapu işlemleri sırasında istenilen emlak beyan değeri almak için vatandaşlarımız belediyemize gelmeden elektronik ortamda işlemlerini yapabilecekler.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yeni geçilen uygulama ile tapu harcına esas olmak üzere talep emlak beyan değerlerinin elektronik güvenli ortamda alınabilmesinin önü açıldı.

Bu konuda vatandaşlarımızın iş yükünü azaltmak, zaman tasarrufu sağlamak için Tapu Müdürlüğümüz ile protokol imzaladık. İlçemize hayırlı olsun’’ ifadesinde bulundu.

Tapu çalışanı Recep İlran'ında hazır bulunduğu  protokol sonrası açıklamada bulunan Tapu   Müdürü Salih Kıpık ise açıklamasında  “ Kurumumuz ile Kelkit Belediye Başkanlığı arasında yapılan Emlak beyan değerleriyle ilgili paylaşım protokolünü Sayın Belediye Başkanımız Aziz Nas ile imzaladık,  vatandaşın kurumlar arasında git gel bu Protokol ile son bulmuş olacak,   diğer taraftan kağıt, toner gibi giderler olmayacak, daha da önemlisi zaman israfı son bulmuş olacak ilçemiz halkına hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Belediye, Tapu, Müdürlüğü, ile, protokol, imzaladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı